Program - kliknij, żeby zobaczyć plakat

 

Imprezy dodatkowe - kliknij, żeby powiększyc


   

Strona główna -> Czas wolny -> Dni Rybnika -> Dni Rybnika 2010 - Promocja Kultury Ziemi Raciborsko-Rybnickiej

Promocja Kultury Ziemi Raciborsko-Rybnickiej


   

Niedzielna zabawa w Rybniku i Raciborzu


W Raciborzu inscenizacja historyczna z udziałem Daniela Olbrychskiego, w Rybniku wielki koncert chórów – to tylko część atrakcji, jakie czekają nas w najbliższą niedzielę, 13 czerwca w obu miastach.Raciborskie świętowanie, w którym udział weźmie również prezydent Rybnika Adam Fudali,  rozpocznie się o godz. 15.00 na Placu Długosza, skąd uczestnicy zabawy przemaszerują na stadion OSiR, przy ul. Zamkowej. Tam zobaczyć będzie można inscenizację historyczną obrony zamku przed najazdem Mongołów  w 1241 roku. Tego dnia wspólną zabawę w Raciborzu zakończy wieczorny koncert zespołu PERFECT.
Szczegóły TUTAJ 

 

Dla Rybnika, niedziela to dopiero pierwszy dzień zabawy, która potrwa do 20 czerwca. Świętowanie rozpocznie się 13 czerwca, o godz. 10.30, uroczystą mszą świętą inauguracyjną w rybnickiej bazylice św. Antoniego. 
Od 15.00 na rybnickim rynku prezentować się będą chóry, występujące w ramach jubileuszu 100-lecia Śląskiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz 90-lecia Okręgu Rybnickiego.
Więcej o rybnickich imprezach TUTAJ

 

Wspólne świętowanie w obu miastach, to efekt realizowanego projektu „Promocji Kultury Ziemi Raciborsko-Rybnickiej”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Patronat medialny nad projektem: Radio 90, TVP Katowice, Polska.Dziennik Zachodni.

 

 Warto dodać, że w niedzielę w Rybniku odbywać się będzie również kilka atrakcyjnych, nie związanych z realizacją projektu, imprez towarzyszących:

 

 

 - o 9.30 na rybnickim kampusie odbędzie się intronizacja Króla Kurkowego Rybnickiego Bractwa – uroczystość wpisuje się w obchodzony tego dnia jubileusz 15-lecia reaktywacji Bractwa Kurkowego
- o 13.30 z placu przed bazyliką wyruszy V Rybnicki Rajd Rowerowy im. Jan Pawła II
- o 15.20 z rybnickiego dworu wyruszy do Raciborza pociąg RETRO. Pociąg przyjedzie  do Raciborza około 16:20. Wracać będzie około 17:00.  Pożegnanie pociągu RETRO zaplanowano na 21.00, w formie widowiska "światło i dźwięk".
- o 16.30 rozpocznie się natomiast festyn odpustowy „Biesiada u Antoniczka”
- o 18.00 na scenie rybnickiego kampusu rozpocznie się ciesząca się ubiegłym roku ogromnym powodzeniem, Gala Operetkowa, prowadzona przez Bogusława Kaczyńskiego
- o 21.30 na górnym parkingu centrum Focus Mall zaplanowano kino samochodowe

Więcej o imprezach towarzyszących TUTAJ  
 
Serdecznie zapraszamy!!!
 Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach RPO WSL 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-06-11

powrót   
HONOROWY PATRONAT:

Przewodniczący

Parlamentu Europejskiego

prof. Jerzy Buzek

   

PATRONI MEDIALNI:

 

Radio90

 

  TVP Katowice

 

Polska. Dziennik Zachodni  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt