Program - kliknij, żeby zobaczyć plakat

 

Imprezy dodatkowe - kliknij, żeby powiększyc


   

Strona główna -> Czas wolny -> Dni Rybnika -> Dni Rybnika 2010 - Promocja Kultury Ziemi Raciborsko-Rybnickiej

Promocja Kultury Ziemi Raciborsko-Rybnickiej


   

Złota Lira i koncert na ścianie ratusza


W piątek, 18 czerwca, już od godz. 10.00 na rybnickim rynku prezentowały się orkiestry dęte – tego bowiem dnia rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Lira” połączony z Międzynarodowym Przeglądem Majoretek i Cheerleaderek.Uroczysta inaugurację festiwalu, z udziałem prezydenta Rybnika Adama Fudalego, rozpoczęła się barwnym przemarszem orkiestr i majoretek na rybnicki rynek - przeszło 40 zespołów, ustawiło się na płycie rynku, nie tylko po to by zaprezentowac się widzom w pełnej krasie. Zgromadzeni muzycy z połączonych orkiestr odegralki wspólnie m.in. hejnał Rybnika hymn zjednoczonej Europy oraz jedne z polonezów Fryderyka Chopina.
W tym roku, udział w festiwalu wzięły orkiestry i zespoły taneczne, m.in. z Polski, Francji, Niemiec, Grecji, Czech, Węgier, Słowacji, Litwy, Ukrainy i Irlandii Północnej.


 

Koncerty orkiestr nie były jednka jedyną atrakcją dnia. Wieczorem bowiem na zgromadzonych na rynku widzów czekał bardzo nietypowy koncert – „Koncert na ścianie”, na budynku rybnickiego Muzeum, w wykonaniu zespołu Ryszarda Bazarnika, laureata programu „Mam talent” 2009.
  
Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach RPO WSL 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2010-06-18

powrót   
HONOROWY PATRONAT:

Przewodniczący

Parlamentu Europejskiego

prof. Jerzy Buzek

   

PATRONI MEDIALNI:

 

Radio90

 

  TVP Katowice

 

Polska. Dziennik Zachodni  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt