GOSPODARKA:

   

Strona główna -> Gospodarka -> Fundusze unijne -> Regionalny Program Operacyjny -> Kultura.rybnik.eu

Zadania do zrealizowania

 1. Cykliczny program telewizyjny - Kulturalny Donosiciel
 2. Informator kulturalny
 3. Wykonanie informatora internetowego oraz uruchomienie systemu fotokodów
 4. Podświetlane gabloty informacyjne
 5. Budowa sieci elektronicznych nośników

Kulturalny Donosiciel

Cykliczny program telewizyjny pt. "Kulturalny Donosiciel" ukazywał się na antenie telewizji regionalnej TVT. Zrealizowano w sumie 65 wydań.

Program miał 10 min. tygodniowo i ukazywał się na antenie w czwartki, w paśmie o godz. 19.00-20.00. Zapowiadał najważniejsze wydarzenia kulturalne w Rybniku.

Koszt obejmował produkcję i emisję programu na antenie telewizji TVT wraz z produkcją i emisją 30-sekundowego zwiastuna.

Program nagrywany był w wysokiej rozdzielczości (HD Ready).

Wszystkie odcinki można obejrzeć na kanale Miasta w serwisie Youtube.


Kulturalny Donosiciel
Zobacz więcej na naszym kanale w serwisie:
Kanał miasta na YouTube

Informator kulturalny 

Drukowany informator kulturalny ukazywał się raz w miesiącu przez kolejnych 15 m-cy. Gazetka miała 8 stron formatem zbliżonym do A4. Ukazywała się w nakładzie 30.000 egzemplarzy. Był to miesięczny przewodnik kulturalny po mieście, który wskazywał najciekawsze imprezy i miejsca. Zawierał informacje i rozmowy z artystami, którzy mieli wystąpić w Rybniku.

Dystrybucja: instytucje kultury na terenie Rybnika i regionu, insert do Gazety Rybnickiej, jednostki i podmioty kulturalne zaangażowane we współpracę w ramach projektu.

Informator pozwolił zaplanować nadchodzące weekendy i zachęcał do odwiedzenia Rybnika, jako kulturalnej stolicy regionu. Polecał i doradzał, jak kulturalnie spędzić czas w Rybniku.

15 wydań Informatora Kulturalnego można przeczytać tutaj.


Serwis kultura.rybnik.eu

Serwis internetowy projektu, publikujący kompleksową ofertę kulturalną i przystosowany do obsługi w infokioskach oraz zawierający wersję na telefony komórkowe, prezentujący bieżącą i na bieżąco uaktualnianą ofertę kulturalną miasta.

Serwis powstanie na wzór serwisu http://www.dobryadres.rybnik.eu/, którego założeniem jest to, że zainteresowane podmioty same na bieżąco zamieszczają we własnym zakresie informacje o ich ofercie, działalności, itp. Serwisem będzie administrował pracownik zatrudniony do realizacji projektu - koordynator projektu.


Fotokody

Fotokody to innowacyjna usługa, która pozwala na szybkie i wygodne dotarcie do interesujących informacji oraz uniknięcie pomyłek, jakie zdarzają się przy ręcznym wpisywaniu np. adresu internetowego lub numeru telefonu.

Fotokody pozwalają na szybkie dotarcie do konkretnej informacji kulturalnej za pomocą telefonu komórkowego. Za pomocą bezpłatnej aplikacji zainstalowanej w telefonie komórkowym skanuje się fotokod, zawierający informacje, takie jak link do strony ze szczegółowym opisem imprezy lub obiektu, dane kontaktowe, itp. Jest to ciekawy i nowoczesny instrument, który przyciągnie zwłaszcza ludzi młodych.

W ramach projektu wykonanych zostanie 120-150 fotokodów przeznaczonych do oznaczenia miejsc oferujących wydarzenia kulturalne oraz 15-30 fotokodów przeznaczonych do informacji o wydarzeniach (te fotokody będą wykorzystywane naprzemiennie) wraz z systemem do zarządzania nimi.


Gabloty informacyjne

Podświetlane gabloty o rozmiarach plakatu 120x180 cm, zlokalizowane w 70 najbardziej uczęszczanych przystankach autobusowych i punktach w dzielnicach miasta.

W gablotach wywieszane będą co miesiąc plakaty zapowiadające zbiorowo rybnickie wydarzenia kulturalne, odbywające się w danym miesiącu. Duży rozmiar nośnika umożliwi jednoczesną prezentację całej oferty miasta na dany miesiąc.

Zadanie obejmuje również wykonanie 15 projektów graficznych plakatów (prezentacja przez kolejnych 15 miesięcy), ich wydrukowanie i wywieszanie.


Budowa sieci elektronicznych nośników

Podstawową zaletą sieci nośników elektronicznych jest bardzo szybka, wręcz natychmiastowa, możliwość zmiany wyświetlanych treści i dowolne jej różnicowanie w zależności od lokalizacji i grup odbiorców.

Dynamiczna reklama w pobliżu instytucji kultury wspiera "impuls zakupu", pozwalający wybrać mieszkańcom odpowiednią imprezę. Przekazy informacyjne umieszczone w bezpośrednim sąsiedztwie takiej instytucji pozwalają na bieżąco informować o najnowszym repertuarze. Dynamizm reklamy powoduje, iż jest to bardziej skuteczna forma dotarcia do mieszkańców niż reklama pasywna. Spowoduje to powstanie oszczędności w wyniku ograniczenia ilości papierowych materiałów promocyjnych, tj. ulotki, broszury, itp.


Ekrany LCD

Zainstalowano 17 ekranów LCD o następujących parametrach:

 • rozmiar ekranu: 40 cali
 • proporcje ekranu: 16:9
 • rozdzielczość ekranu: HD
 • wbudowane głośniki
 • jednostka (player) sterująca ekranem i umożliwiająca połączenie online z całym systemem
 • obudowa ze stelażem umożliwiająca podwieszenie ekranu pod sufitem
 • niezbędne okablowanie zasilające i sygnałowe.

Ekrany prezentują bieżącą ofertę kulturalną Rybnika, zostały rozmieszczone w najbardziej uczęszczanych punktach miasta (domy kultury: Boguszowice, Chwałowice, Niedobczyce, Niewiadom; Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum, Rybnickie Centrum Kultury, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Energetyka, Urząd Miasta Rybnika - 3 sztuki, pływalnie kryte przy ul. Powstańców Śląskich, Jastrzębskiej i Podmiejskiej, Centrum Rekreacji i Rehabilitacji "Bushido", Państwowa Szkoła Muzyczna).
  

Zobacz:

Parametry spota (.doc)

Zgoda na publikację (.doc)


Ekran wielkoformatowy LED

Ekran LED (telebim) o powierzchni 41,5 m2 został zamontowany na budynku Rybnickiego Centrum Kultury. Na ekranie prezentowana jest bieżąca oferta kulturalna miasta.
Zamieszczony w odpowiednim miejscu dynamiczny obraz na nowoczesnym telebimie gwarantuje reklamę, która wręcz krzyczy do odbiorców. Możliwość wprowadzania ekspresowych aktualizacji treści oraz duża częstotliwość wyświetlania spotu pozwala na najskuteczniejszą komunikację z Klientem.

 

Tak prezentuje się ekran LED na ścianie Rybnickiego Centrum Kultury.


Tak prezentuje się ekran LED na ścianie Rybnickiego Centrum Kultury.
Tak prezentuje się ekran LED na ścianie Rybnickiego Centrum Kultury.

Punkty Bluetooth

Sieć 10 niezależnych urządzeń wykorzystujących tzw. Bluetooth Marketing, zlokalizowanych w ważnych punktach Rybnika, które pozwalają na bezpłatne pobranie informacji o wydarzeniach na telefon komórkowy.

Specjalne urządzenie wykrywa telefony komórkowe, laptopy oraz PDA w swoim zasięgu, a następnie wysyła do nich prośbę o odebranie wiadomości informacyjno-reklamowej.

Po zaakceptowaniu transmisji przez odbiorcę urządzenie wysyła multimedialną wiadomość do telefonu komórkowego lub laptopa.

Przewagą tej metody nad innymi jest to, że moduł Bluetooth jest zainstalowany w każdym nowoczesnym telefonie (moduły Wi-Fi ma tylko część z nich), a samo pobieranie informacji będzie bezpłatne (wykorzystanie sieci GSM lub 3G wiąże się z kosztami po stronie użytkownika). Ten rodzaj marketingu nie jest powszechnie znany użytkownikom urządzeń mobilnych w Polsce. Zwolennicy tej formy przekazu podkreślają nieagresywną, permisywną formę docierania z informacją (przed otrzymaniem wiadomości musi być wyrażona zgoda), osobisty kontakt z odbiorcą i bezpłatną transmisję bez opłat na rzecz operatora GSM, a także fakt, że przekaz bluetooth marketingu dociera do wyselekcjonowanej grupy konsumentów.   

Program regionalny
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013


Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego - realna odpowiedź na realne potrzeby

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.slaskie.pl

   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
CYTAT DNIA
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze.
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt