eE-KARTA OGÓLNIE

eE-BILET

ePIAP-y

ePARKOMATY

eSEKAP - WB

   

Strona główna -> Samorząd -> Ekarta.rybnik.eu -> SEKAP - WB -> Podstawowe informacje

Podstawowe informacje

 

Ekarta.rybnik.eu - strona główna   

W związku z podpisaniem umowy pomiędzy Miastem Rybnik a Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego (ŚCSI), w Urzędzie Miasta Rybnika (UMR) został utworzony Punkt Rejestracji w Wydziale Informatyki.

 

W punkcie tym można uzyskać wydawany nieodpłatnie niekwalifikowany podpis elektroniczny CC SEKAP, który może zostać zapisany na posiadanym przez klienta pendrivie lub karcie kryptograficznej. W ramach współpracy pomiędzy ŚCSI i UMR oraz dokonanym połączeniu pomiędzy projektami SEKAP i Rybnickiej Karty Miejskiej możliwy jest zapis podpisu elektronicznego CC SEKAP na Rybnickiej Karcie Miejskiej - e-karcie.

 

Klientowi chcącemu uzyskać podpis na e-karcie zostanie wydana nowa karta imienna z interfejsem stykowym. Wydawane dotychczas przez ZTZ karty imienne nie pozwalają na zapis podpisu elektronicznego.

 

Za pomocą niekwalifikowanego podpisu elektronicznego CC SEKAP, na  Platformie e-Usług Publicznych (PeUP), będzie można podpisać elektronicznie i wysłać wniosek do jednego z Urzędów uczestniczących w projekcie SEKAP.

 

Wniosek opatrzony podpisem CC SEKAP będzie honorowany tak jak podpis odręczny lub złożony przy użyciu elektronicznego podpisu kwalifikowanego.

 


UWAGA!

Podpis CC SEKAP nie jest akceptowany przez urzędy lub instytucje nie biorące udziału w projekcie np. nie jest honorowany przez ZUS.

 

 


    

E-KARTA

Ekarta - strona główna

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zarząd Transportu Zbiorowego - www.ztz.rybnik.pl

 

   Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt