eE-KARTA OGÓLNIE

eE-BILET

ePIAP-y

ePARKOMATY

eSEKAP - WB

   

Strona główna -> Samorząd -> Ekarta.rybnik.eu -> SEKAP - WB -> Jak złożyć wniosek

Jak złożyć wniosek

 

Ekarta.rybnik.eu - strona główna   

Jak złożyć wniosek?

 

W celu złożenia wniosku, należy zalogować się w serwisie Centrum Certyfikacji SEKAP. Nowi użytkownicy muszą skorzystać z opcji "Zarejestruj się".
Po zalogowaniu w serwisie CC SEKAP, należy wybrać opcję "Nowy wniosek".

 

Kliknij, żeby zobaczyć wzór większy wzniosku

 

Formularz wniosku zawiera dane podane podczas rejestracji. Należy zwrócić uwagę na poprawność tych danych (część: "Dane osobowe" i "Dowód osobisty"). Pola oznaczone symbolem "*" należy obowiązkowo wypełnić.
W części "Certyfikat" należy zwrócić uwagę, czy w polu "typ certyfikatu" wybrana jest wartość "Certyfikat użytkownika". Nazwa powszechna to imię i nazwisko użytkownika. Nie należy zmieniać tej wartości, gdyż w przeciwnym wypadku inspektor ds. rejestracji może odmówić wydania takiego podpisu elektronicznego.

 

W przypadku posiadania karty kryptograficznej istnieje możliwość nagrania podpisu elektronicznego CC SEKAP bezpośrednio na kartę. W tym celu we wniosku należy zaznaczyć opcję: "Dołącz żądanie certyfikatu PKCS#10".
Po wybraniu tej opcji formularz zostanie przeładowany w celu umożliwienia wygenerowania żądania wydania podpisu bezpośrednio na karcie. W polu "Dostawca usług kryptograficznych" należy wskazać sterowniki dla posiadanej karty, a następnie kliknąć na przycisk: "Utwórz PKCS#10" (np. dla e-karty jest to Oberthur Card Systems Cryptographic Provider).
Uwaga: Przed generowaniem PKCS#10 należy włóżyć kartę do czytnika i upewnić się, że karta jest czytana przez czytnik (można np. wyświetlić zawartość karty - certyfikaty - za pomocą oprogramowania otrzymanego razem z kartą).

 

Kliknij, żeby zobaczyć wzór większy wzniosku

 


Ostatnim istotnym polem, jakie należy wypełnić podczas składania wniosku jest "Punkt rejestracji". W polu tym należy wskazać urząd, do którego wniosek zostanie przesłany i będzie oczekiwał na  wizytę w celu weryfikacji tożsamości wnioskodawcy i podpisania umowy na świadczenie usług certyfikacyjnych.
  

Na stronie Centrum Certyfikacji SEKAP - https://cc.sekap.pl w repozytorium znajdują się najważniejsze dokumenty dotyczące podpisu CC SEKAP, w tym także Polityka Certyfikacji oraz Regulamin Usług Certyfikacyjnych, z którymi można się zapoznać jeszcze przed złożeniem wniosku o wydanie podpisu elektronicznego CC SEKAP.

 


    

E-KARTA

Ekarta - strona główna

ZOBACZ WIĘCEJ:

Zarząd Transportu Zbiorowego - www.ztz.rybnik.pl

 

   Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt