Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Projekt dla młodzieży


Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika rozpoczyna realizację projektu „Pełen odlot. Program promocji aktywności społecznej i zawodowej młodzieży”, adresowanego do bezrobotnej młodzieży z naszego regionu.Działania projektu skierowane są do młodych osób w wieku 18-24 lata, bezrobotnych przez okres do 6 miesięcy, zamieszkujących miasta: Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Żory oraz powiaty: rybnicki i wodzisławski.

Celem projektu jest promocja aktywności społecznej i zawodowej młodzieży w celu płynnego przejścia od statusu ucznia / studenta do statusu pracownika. Wsparcie w zwiększeniu zdolności i aktywności do samodzielnego poszukiwania pracy ma wszechstronny charakter i obejmuje: udział w warsztatach aktywizujących, ułatwiających poruszanie się po rynku pracy, z zakresu autoprezentacji i komunikacji interpersonalnej, a także obejmujących możliwości działania w sektorze pozarządowym oraz pozyskiwanie środków z funduszy krajowych i zagranicznych.

Uczestnicy zostaną objęci również indywidualnym doradztwem zawodowym. Udział w projekcie umożliwi młodym ludziom zdobycie nowych umiejętności, wiedzy i doświadczeń, ułatwiających im start zawodowy i poruszanie się po rynku pracy. Poprzez uczestnictwo w cyklu warsztatów, doradztwie zawodowym oraz wizytach studyjnych, uczestnicy projektu nabędą umiejętności związane m.in. z prezentacją swojej osoby przed potencjalnymi pracodawcami, przygotowywaniem dokumentów aplikacyjnych, identyfikacją swojego potencjału, silnych i słabych stron, określaniem swoich celów zawodowych oraz stworzą plan działania prowadzący do zatrudnienia. Nabędą też wiedzę na temat alternatywnych form aktywności zawodowej: możliwości zatrudnienia w sektorze pozarządowym oraz wolontariatu.

Rekrutacja do projektu odbywać się będzie podczas czterech seminariów informacyjno-promocyjnych (w Rybniku, Wodzisławiu, Żorach i Jastrzębiu Zdroju), na których prezentowane będą również zagadnienia związane z rynkiem pracy, promocją zatrudnienia i samozatrudnienia, edukacją ustawiczną oraz zatrudnieniem i możliwościami działania w sektorze pozarządowym.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Powiatowych Urzędów Pracy z Rybnika, Żor, Wodzisławia Śląskiego oraz Jastrzębia Zdroju. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Sektorowego programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich w ramach działania 1.2 „Perspektywy dla młodzieży”.

Informacje o terminie seminariów i naborze do projektu uzyskać można w Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, przy ul. Białych 7 w Rybniku. Tel./fax (032) 739-55-12, e-mail: cris@cris.org.pl

Źródło: CRISPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2005-02-24

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Mam mniej, niż się spodziewałem,
ale może więcej oczekiwałem, niż należało?

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt