Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Festyn, kanalizacja i korowody


Plenerowy festyn z okazji oficjalnego rozpoczęcia kolejnych etapów kanalizacji sanitarnej w Rybniku odbędzie się w sobotę, 21 maja, w dzielnicy Rybnik-Popielów przy ul. Źródlanej.Podczas festynu odbędzie się rozstrzygnięcie szóstej edycji konkursu Korowodów Dzielnic, który tego samego dnia (godz. 10.00-15.00) zorganizowany zostanie na rybnickim Rynku.

Nie zabraknie też licznych atrakcji. Organizatorzy przewidują dobrą zabawę, liczne konkursy i ciekawe występy muzyczne.

Rozpoczęcie budowy systemu kanalizacji sanitarnej w ramach Programu ISPA 2001/Fundusz Spójności w kolejnych dzielnicach miasta: Ligota-Ligocka Kuźnia, Gotartowice i Boguszowice Stare oraz Radziejów i Popielów, jest konsekwencją podpisania - pod koniec 2004 roku - konkretnych umów.

W dniu 19 października 2004 r. miasto zawarło umowę z konsorcjum w składzie: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych S.A. - Holding oraz Ingstav Ostrava a.s. na „Budowę kanalizacji w dzielnicach Ligota-Ligocka Kuźnia, Gotartowice i Boguszowice Stare w Rybniku”, na kwotę 15.998.564,54 euro. Według umowy wykonawca powinien wybudować łącznie ponad 100 km kanalizacji sanitarnej i 11 przepompowni ścieków w ciągu 30 miesięcy.

W ramach tego przedsięwzięcia powstanie 36 km kanalizacji i przepompownia w Ligocie-Ligockiej Kuźni, 37 km kanalizacji i 5 przepompowni w Gotartowicach oraz 30 km kanalizacji i 5 przepompowni w Boguszowicach Starych.

Umowę w sprawie „Budowy kanalizacji w dzielnicach Radziejów i Popielów w Rybniku” miasto zawarło 27 października 2004 r. z konsorcjum Hydrobudowa-6 S.A. i Hydrobudowa Śląsk S.A, na kwotę 9.688.574,07 euro.

W ramach tej umowy wykonawca, w ciągu 24 miesięcy, ma wybudować łącznie 50 km kanalizacji sanitArnej i 12 przepompowni ścieków.

W Radziejowie powstanie więc 18 km kanalizacji i 7 przepompowni, a w Popielowie 32 km kanalizacji i 5 przepompowni. Powyższe roboty są prowadzone w ramach Projektu „Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w Rybniku” obejmującego 17 dzielnic Rybnika oraz dwie sąsiednie gminy Gaszowice i Jejkowice.

W ramach całego przedsięwzięcia ma powstać 600 km kanalizacji i 70 przepompowni ścieków.

Głównym celem realizowanych działań jest poprawa jakości wody w rzece Ruda, Zalewie Rybnickim i Odrze, podniesienie standardu życia mieszkańców, dociążenie zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Rybniku-Orzepowicach oraz spełnienie wymogów prawa polskiego i Unii Europejskiej.

Na prowadzenie epokowej dla Rybnika inwestycji pozwoliła bezzwrotna dotacja z funduszu ISPA przyznana miastu w listopadzie 2001 r. przez Komisję Europejską.

Wynosząca ponad 71 milionów euro kwota stanowi 64% kosztów kwalifikowanych całej inwestycji i jest najwyższą dotacją z funduszu ISPA udzieloną wówczas w naszym kraju.

Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego Prezydenta MiastaPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2005-05-20

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt