Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Siatkarz TS Volley Rybnik wicemistrzem Europy


W rozgrywanych w Izraelu Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej do lat 20 siatkarz TS VOLLEY Rybnik Mariusz Prudel zdobył srebrny medal.Mariusz wystąpił w parze z Grzegorzem Fijałkiem z Częstochowy.

Mistrzostwa Europy rozgrywane były z dwóch etapach. Najpierw wszystkie 24 uczestniczące zespoły zostały podzielone na 6 grup gdzie rozgrywano mecze „każdy z każdym”.

Następnie 16 najlepszych zespołów z rozgrywek grupowych awansowało do turnieju głównego granego systemem brazylijskim (zespół odpada z rywalizacji po drugiej porażce).

W fazie grupowej rywalami naszych zawodników były zespoły z Łotwy II, Estonii i Niemiec I. Polacy zajęli 2 miejsce w grupie po zwycięstwach 2-1 (-19, 19, 11) nad Łotwą II i 2-0 (18, 16) nad Estonią oraz porażką z Niemcami II 0-2 (-11, -16).

W turnieju głównym pierwszymi przeciwnikami Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka byli koledzy z reprezentacji Polski – Tomasz Sinczak i Rafał Szternel.

Para ta dwa lata temu zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 18.

W polsko – polskim pojedynku lepsza okazała się para Sinczak- Szternel, która wygrała mecz 2-0 (-17, - 14). Od tego momentu nasi gracze nie mogli sobie pozwolić na jakąkolwiek porażkę.

Dzięki fantastycznej dyspozycji wygrywali jednak mecz za meczem z coraz silniejszymi przeciwnikami: POL – Czechy 2-0 (17, 14) POL – Grecja I 2-0 (19, 19) POL – Austria 2-0 (16, 15) W Ćwierćfinale Mistrzostw Europy rywalami Polaków byli Holendrzy.

Wielka koncentracja i wykorzystywanie niemal wszystkich błędów przeciwnika dało naszym siatkarzom wyraźne zwycięstwo 2-0 (13, 13).

Z kolei półfinał był wielką batalią z faworyzowanym zespołem hiszpańskim.

Siatkówka plażowa w Hiszpanii jest sportem bardzo popularnym i znajdującym się na liście sportów priorytetowych (np. Hiszpanie zdobyli brązowy medal na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich).

Ten mecz był jednak dla Polaków. Pomimo porażki w pierwszym secie 21-12, Mariusz i Grzegorz potrafili się skoncentrować i wygrać w drugim 21-15. Tie-break to walka o każdy punkt, po dramatycznej końcówce wygrali jednak nasi zawodnicy 15-13. Rywalami polskiej pary w finale była utytułowana para Smedins-Smedins z Łotwy.

Siatkarze ci byli od początku uznawani za głównych faworytów Mistrzostw Europy gdyż od wielu lat występują na boiskach piaskowych i do tej pory zdobyli już kilka medali Mistrzostw Europy w kategorii do lat 20 i do lat 18.

W turnieju głównym w swojej drodze do finału nie przegrali nawet jednego seta. Nasi siatkarze postawili Łotyszom bardzo wysokie wymagania szczególnie w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 22-20. Drugi set to jednak lepsza gra naszych rywali i ich zwycięstwo 21-14.

Mariusz Prudel to zawodnik, który dopiero drugi sezon gra w siatkówkę plażową. Sukces tego zawodnika do sukces bez precedensu, pokazuje, że na naszych boiskach mogą wychowywać się mistrzowie. Dobra opieka trenerska (trener Lech Kowalski), wielkie zaangażowanie zawodników i bardzo dobra współpraca z MOSiR Rybnik (dostęp do boisk piaskowych już od kwietnia) pozwalają na zdobywanie medali nawet na arenach międzynarodowych.

Rybniccy siatkarze mają jeszcze dwie szanse do zdobycia medali na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. W kadrze narodowej znajdują się Michał Potera i Aleksander Galiński, którzy w dniach 10-14 sierpnia wezmą udział w Mistrzostwach Europy do lat 18 w Odessie. Natomiast Mariusz Prudel i jego klubowy kolega Grzegorz Jaruga we wrześniu lecą do Brazylii na Mistrzostwa Świata do lat 21.

Polska para: (od lewej) GRZEGORZ FIJAŁEK (DELIC POL CZĘSTOCHOWA) i MARIUSZ PRUDEL (TS VOLLEY RYBNIK)

Foto: CEV

Źródło: TS VolleyPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2005-08-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Szczęście to łza, którą się otarło i uśmiech, który się wywołało...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt