IV Gala Folkloru Międzynarodowego
Od 27 do 28 sierpnia w parku im. H. Czempiela w Niedobczycach odbędzie się IV Gala Folkloru Międzynarodowego "Rybnik 2005".
W ramach tegorocznej edycji zaprezentują się zespoły folklorystyczne z Portugalii, Turcji, Rosji, Gruzji, Włoch, Grecji, Francji, Słowacji i Polski.
Zespoły muzyczne z zagranicy podczas swoich koncertów przybliżą mieszkańcom naszego regionu cząstkę rodzimej kultury.
Jej międzynarodowy charakter uskutecznił sfinalizowanie wielu wymian kulturalnych pomiędzy zespołami uczestniczącymi w dotychczasowych edycjach Gali.
Program zespołów obejmuje tańce i muzykę folklorystyczną różnych regionów świata, prezentację oryginalnych instrumentów ludowych i przepięknych narodowych strojów.
Gala pozwala poznać także obyczaje i obrzędy ludowe różnych środowisk zarówno polskich jak i zagranicznych. Przybliża nam bogactwo i różnorodność kulturową świata.
Impreza trwać będzie w godz. 15.00 - 22.00.
Więcej informacji o zespołach

Grecja

Gruzja

Portugalia

Turcja
Źródło + foto: DK Niedobczyce
Data dodania: 2005-08-11
powrót
|