Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Inwestycje w Rybniku


Siedmiu inwestorów, realizujących swoje inwestycje w naszym mieście, zaprezentowało się na ostatniej Sesji Rady Miasta Rybnika, 7 września.Multimedialne prezentacje swoich przedsięwzięć pokazali przedstawiciele firm: Agata, Carrefour, Focus Park, Neste, OBI, Plaza Centers oraz Tesco.

Inwestorzy omówili profil swojej działalności, skupiając się na przedstawieniu szczegółowych informacji o powierzchni i zagospodarowaniu obiektu, przewidywanej liczbie nowych miejsc pracy, przedstawili również wizualizacje swoich inwestycji.

Zgodnie z przedstawionym przez inwestorów harmonogramem prac, jeszcze w tym roku sfinalizowane zostaną inwestycje realizowane przez Agatę (salon meblowy), Tesco (hipermarket) i Neste (bezobsługowe stacje benzynowe). Pozostałe oddane zostaną w drugiej połowie przyszłego roku.

Dzięki realizowanym inwestycjom powstanie w naszym mieście około 3 tysięcy nowych miejsc pracy. Przedstawiciele inwestorów zapowiedzieli, że zwrócą się do Powiatowego Urzędu Pracy, by w porozumieniu z nim zorganizować szkolenia dla rybnickich bezrobotnych, dzięki którym będą oni mogli zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

Inwestorzy deklarują również chęć współpracy z rybnickimi przedsiębiorcami, którzy będą mogli współuczestniczyć w przedsięwzięciach inwestycyjnych jako podwykonawcy.

Warto podkreślić, że szacunkowe wpływy do budżetu miasta, z tytułu podatku od nieruchomości wyniosą około 2,5 mln zł rocznie.

Inwestorzy zapewniają, że ich działalność nie ograniczy się jedynie do zrealizowania planowanej inwestycji - deklarują również dodatkowe zaangażowanie na rzecz naszego miasta. Realizacja tak wielu istotnych inwestycji w znacznym stopniu podniesie atrakcyjność Rybnika. Na ożywieniu życia w mieście (które odtąd kończyć się nie będzie już nie o 17.00, ale znacznie później) skorzystają więc nie tylko sami inwestorzy i mieszkańcy miasta, ale również lokalni przedsiębiorcy.

Zobacz więcej na temat inwestorówPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2005-09-08

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego.
Oscar Wilde

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt