Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

O ładniejszy Rybnik


W piątek, 16 września w Urzędzie Miasta Rybnika, odbędbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika „O ładniejszy Rybnik”.Celem konkursu było zachęcenie rybniczan do dbania o najbliższe otoczenie, a więc o przydomowe ogródki, balkony czy budynki użyteczności publicznej.


W tym roku na konkurs napłynęło 16 zgłoszeń w czterech kategoriach:

  1. Najładniej zagospodarowany teren wokół budynków prywatnych;
  2. Najładniej urządzony i utrzymany teren wokół budynków mieszkalnych i wielorodzinnych w ramach administracji spółdzielczej, zakłądowej lub komunalnej
  3. Najładniej urządzone otoczenie pawilonów handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej,
  4. Najlepiej zadbana dzielnica miasta - przedmiotem zgłoszenia był obszar dzielnicy zabudowany co najmniej 10 budynkami mieszkalnymi i obejmujący również tereny należące do miasta, o które dbają mieszkańcy dzielnicy.

Komisja złożona z przedstawicieli Wydziału Ekologii UM, Komisji Przemysłu Górniczego, Ekologii i Rolnictwa oraz Zarządu Zieleni Miejskiej przyznała nagrody pieniężne, książkowe i wyróżnienia, które zostały wręczone podczas piątkowej uroczystości.

W I Kategorii - Najładniej zagospodarowany teren wokół budynków prywatnych, dwa równorzędne I miejsca i nagrody w wys. po 500 zł każda przyznano Marioli i Adamowi MAMAK z Niedobczyc - za dużą oryginalność i pomysłowość w urządzeniu niewielkiego ogrodu, z wykorzystaniem nawet dachu budynku gospodarczego na cele wypoczynku oraz Teresie i Janowi ROJEK z Gotartowic - za duży wkład w stałą pielęgnację ogrodu a także za wprowadzanie nowych, ciekawych elementów.
II miejsce i nagrodę w wys. 400 zł - Urszuli STRUPOWSKIEJ z Chwałowic
III miejsce i nagrodę w wys. 300 zł - Alicji KUCZERA z Ligoty-Ligockiej Kuźni

W II kategorii - najładniej urządzony i utrzymany teren wokół budynków mieszkalnych wielorodzinnych w ramach administracji spółdzielczych, zakładowych lub komunalnych komisja postanowiła nie przyznawać żadnych miejsc punktowanych. Doceniając jednak indywidualnych mieszkańców o stałą dbałość o otoczenie budynków mieszkalnych wielorodzinnych będących w administracji spółdzielni mieszkaniowych, postanowiono ich wyróżnić, wręczając nagrody książkowe. Są to: Marianna KALETA, Stanisław TARNOWSKI, Anna i Marek KIEBAŁA, Jadwiga i Stanisław SZOSTAK, Kazimiera i Katarzyna BORN - z ul. Dworek oraz Jerzy NOWAK z ul. Grunwaldzkiej

W III kategorii - najładniej urządzone otoczenie pawilonów handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej przyznano
dwa równorzędne I miejsca i nagrody w wysokości 400 zł każda, dla ZESPOŁU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH NR 2 im. Józefa Rymera i PERFUMERII AMBROZJA prowadzonej przez Aurelię Burzan-Adamską.

W IV kategorii – najlepiej zadbana dzielnica miasta gdzie zgłoszeniem miał być obszar dzielnicy zabudowany co najmniej 10 budynkami mieszkalnymi i obejmujący również tereny należące do miasta, o które dbają mieszkańcy dzielnicy, komisja nie przyznała żadnego punktowanego miejsca a jedynie postanowiła wyróżnić dyplomem uznania ( złożonym na ręce Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Boguszowice Stare ) mieszkańców ul. Nowomiejskiej , od skrzyżowania z ul. Anieli Krzywoń do ul. Braci Nalazków, którzy stworzyli poza swoimi posesjami, piękną aleję zieleni na całej długości ulicy.


Źródło: Wydz. Ekologii UMPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2005-09-14

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
(J. Piłsudski)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt