Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kolejny konkurs czarodziejski za nami


W czwartek, 27 października, Szkołę Podstawową nr 32 w Rybniku opanowały już po raz drugi magiczne postacie znane z kart książek o Harrym Potterze oraz z Halloween.Już od rana kolorowe „czarownice” i „czarodzieje” czekali, by wziąć udział w II Międzyszkolnym Konkursie Polsko-Angielskim Czarodziejskim. Do udziału w konkursie zgłosiło się 16 szkół podstawowych z Rybnika i okolic w tym jedna szkoła z Radlina SP 4 i SP z Krzyżanowic. Do konkurencji przystąpili także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 32 (Agathe Jonak, Marek Paprotny i Nina Dudzik), by uniknąć jednak podejrzeń o przecieki (tak ostatnio popularne) był to udział honorowy – poza konkursem.

Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa grupa. Jej członkowie zostali wyłonieni podczas eliminacji w szkołach macierzystych, więc uczniowie, którzy brali udział w konkursie, byli „najlepszymi z najlepszych”.

Fakt ten sprawił, że pomimo trudnych pytań (oprócz wiedzy na temat przygód Harry'ego Pottera należało wykazać się znajomością słownictwa angielskiego np. słownictwo związane z ubiorem, kolorami i Holloween) walka była zacięta i bardzo wyrównana. Dodatkowym zadaniem było stworzenie przez drużyny Logo naszego konkursu, po długiej naradzie Jury wybrało Logo drużyny z SP 12 w składzie – Maurycy Bór, Dominika Pluta i Paulina Zieleźny.

Ostatecznie zwyciężyła grupa reprezentująca Szkołę Podstawową nr 35, uzyskując 95 punktów. W jej skład weszły: Artur Zdrzałek, Piotr Bogdan i Sonia Stożek, a zostały przygotowani przez swoje nauczycielki P. Marzenę Krośniewską i P. Iwonę Somerla. Drugie miejsce, uzyskali z 93 punktami trójka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie: Martyny Ucher, Krzysztofa Szwedy i Moniki Wilczyńskiej. Trzecie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 11 (Walentyna Orlikowska, Kamil Kokoszka, Roman Broda) uzyskując 82 punkty. Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, m.in. torby, plecaki, albumy, zaproszenia do pizzerii, wejściówki do kina oraz książki do nauki j. angielskiego.


Jury oceniało też stroje czarodziejów i czarownic, I nagrodę otrzymał uczeń z SP 32 Marek Paprotny, który wcielił się w postać Zgredka. Następnie wyróżniono 8 uczniów za najciekawsze stroje: Mikołaj Mroszczak (SP 5), Vanessa Nadolnik (SP 1), Nina Dudzik (SP 32), Maurycy Bór (SP 12), Marcin Plichta (SP 18), oraz całą drużynę z SP 28 – Emilię Porszke, Błażeja Cechowicza i Artura Dębskiego. Organizatorkia pani Daria Rudnicka ma nadzieję, że za rok odbędzie się kolejna edycja konkursu.

Źródło: Organizator, Daria Rudnicka (SP 32)

Foto: SP 32Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2005-10-27

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt