Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Dzień Bibliotek Szkolnych w ZSB


Już po raz drugi w Zespole Szkół Budowlanych w Rybniku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Tym razem miał on jednak charakter szczególny.Dla uczniów przygotowano szereg atrakcji.

Zorganizowano konkurs p.t.: „Podaj hasło” oraz konkurs na najzabawniejsze życzenia dla Biblioteki. Zwycięzcy obu konkursów zostali nagrodzeni. Uczniowie dzięki udziałowi w plebiscycie na ukochaną książkę stworzyli szkolną listę bestsellerów.

We wszystkich klasach przeprowadzono ankietę na temat działalności biblioteki (uczniowie wskazywali na to, co im się podoba, a co ich zdaniem wymaga zmian). Dla czytelników odwiedzających w tym dniu (24.10.2005) bibliotekę czekały oczywiście słodkości.

Najważniejszym wydarzeniem było jednak uroczyste otwarcie nowej biblioteki, które miało miejsce w czwartek, 27 października.

Od września została ona bowiem przeniesiona do nowego lokum. Remont pomieszczenia trwał przez całe wakacje, a wykonali go, w ramach pracy dyplomowej, uczniowie Technikum Budowlanego pod czujnym okiem mgr Małgorzaty Maciończyk. Całość została sfinansowana przez szkołę i Radę Rodziców. Na miejscu „starej” biblioteki powstała z kolei sala multimedialno-konferencyjna wykonana również przez uczniów i słuchaczy z pomocą pracowników naszej szkoły.

Biblioteka zyskała nowoczesny charakter, wolny dostęp do półek, a przede wszystkim czytelnię, o której wcześniej można było tylko pomarzyć. Zmianami zachwyceni są wszyscy: nauczyciele-bibliotekarze, całe grono pedagogiczne, szczególnie zaś uczniowie. Przed biblioteką natomiast otworzyły się znacznie większe możliwości realizacji nowych zadań, zmierzających do tego, by stała się ona szkolnym centrum informacji, nie tylko z nazwy, ale w pełnym tego słowa znaczeniu.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał dyrektor mgr Zygmunt Kula, salę poświęcił o. Marcin Piwnicki. Potem był szampan (oczywiście bezalkoholowy) oraz smakowite wypieki domowej roboty. O całość zatroszczyli się nauczyciele-bibliotekarze. W uroczystościach wzięła udział dyrekcja szkoły, pracownicy, grono pedagogiczne i sympatycy biblioteki. Biblioteka zaprasza do swojej pięknie wyremontowanej siedziby nie tylko uczniów i pracowników szkoły, ale również absolwentów oraz mieszkańców dzielnicy Meksyk.

Uczniowie nagrodzenie w konkursach:

  • „Podaj hasło”:
    - nagroda główna - Beata Holona,
    - nagrody pocieszenia – Dorota Podleśny, Adam Chrószcz, Michał Goik
  • „Najładniejsze życzenia”:
    - Magda Połąska, Estera Sobota, Monika Nowak, Monika Ber, Dawid Piecowski, Piotr Tomaszek

Źródło: Elżbieta Rafińska, nauczyciel-bibliotekarz ZSB, foto: ZSBPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2005-11-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Człowiek się nie zmienia, tylko czasem daje się poznać z innej strony.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt