Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Zmagania ze śniegiem


Trwające od kilku dni intensywne opady śniegu znacznie utrudniły życie mieszańcom naszego miasta.W związku z trudną sytuacją pogodową, prezydent Rybnika Adam Fudali podjął decyzję o niepobieraniu opłat za korzystanie z parkingów miejskich do czasu ich uporządkowania z zalegającego śniegu.

W tym samym czasie, dla klientów rybnickiego magistratu otwarty będzie również parking przed nową częścią urzędu (wjazd od ul. Miejskiej).

Dodatkowo, w poniedziałek (2 stycznia) w Rybnickich Służbach Komunalnych, na umowę-zlecenie zatrudnieni zostali bezrobotni do wywożenia zwałów śniegu. Osoby te przez dwa tygodnie będą pomagać w zmaganiach z atakiem zimy.

Do pracy na rybnickich drogach został zaangażowany dodatkowy sprzęt ciężki, w tym wywrotki z rybnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Cały sprzęt, będący w dyspozycji RSK wykorzystywany w akcji zimowej, pracuje w dzień i w nocy.

Trwają starania, by osoby mające zaległości w płatnościach czynszowych w mieszkaniach komunalnych, odpracowały cześć zaległego czynszu, pomagając przy odśnieżaniu. Sprawą zajmuje się Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Ponadto, zarządcom nieruchomości przypomniano o obowiązkach wynikających z uchwały Rady Miasta ustalającej zasady utrzymania czystości i porządku na terenie Rybnika. Dotyczą one głownie działań mających zapewnić bezpieczeństwo na administrowanych terenach: na chodnikach, drogach osiedlowych, parkingach, dojściach do budynków, a także usuwaniu sopli, nawisów śnieżnych z dachów i innych miejsc, stwarzających zagrożenie dla poruszających się osób.

Do pomocy z atakiem zimy zaangażowani zostali także strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy w swoich rejonach usuwać będą skutki zimy.

Apelujemy do wszystkich o cierpliwość i wyrozumiałość.

Zobacz również: www.rybnik.pl/psp/

Ważne:

Awarię sieci energetycznych i telekomunikacyjnych w związku z aktualnymi warunkami zimowymi zgłąszać możńa pod numerami telefonów:

  1. Górnośląski Zakład Energetyczny S.A. - 991 , 3035287, 3030303
  2. Telekomunikacja Polska S.A. - 9330 i wewnętrzny (tonowo) – 2
  3. NETIA S.A. – Infonetia - 0801 802 803

Telefony działają w systemie całodobowym, są bezpłatne (za wyjątkiem Netii) i rejestrowane. Aktualnie w ramach dużej ilości interwencji zwiększono obsługę dyżurną tych telefonów.

Oprócz możliwości bezpośredniego zgłoszenia na w/w numery awarii sieci– zgłoszenia przyjmuje w ramach współdziałania Miejsko Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego przy KM PSP w Rybnika pod numerami: 998 lub 4221000; 4222277.

Wszelkie zgłoszone awarie są rejestrowane i zapisywane przez przyjmujące osoby dyżurne, a następnie są przekazywane specjalistycznym ekipom remontowych do usuwania.

Mokry śnieg zalegający w dużych ilościach na dachach (szczególnie o dużej powierzchni) płaskich, słabej lub prowizorycznej konstrukcji – stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia występujących w tych miejscach ze względu na możliwe przeciążenie, a w konsekwencji – grozi katastrofą budowlaną. Również nieusuwane bieżąco nawisy śnieżne i sople nad przejściami pieszymi stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia pieszych.


Wszelkie zauważone nieprawidłowości w tym względzie należy zgłaszać administratorom i właścicielom tych obiektów, którzy odpowiadają za ich bezpieczeństwo.

W sytuacjach doraźnych zgłoszenia przyjmuje też Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rybniku telefon 998, 4221000 lub 112.

W miejscach publicznych usuwanie poważnych nawisów śniegowych lub sopli prowadzi doraźnie Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego dysponując wolnymi jednostkami PSP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, a także służbami komunalnymi.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-01-03

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czuć ból - znaczy być żywem. Nie ma życia bez cierpienia.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt