Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Wyremontowany żłobek „Skrzat”


W najbliższy czwartek, 2 marca o godzinie 13.00, przy ul. Dąbrówki 9 w Rybniku oficjalnie otwarty zostanie - z udziałem prezydenta Rybnika Adama Fudalego - wyremontowany żłobek "Skrzat".W ramach przeprowadzonych przez miasto robót (druga połowa ubiegłego roku) naprawiony został dźwig towarowy, pomalowano posadzkę z PCV, ułożono panele podłogowe, wymieniono glazurę w pomieszczeniach kuchennych na ścianach i podłodze. Dokonano również częściowej wymiany stolarki okiennej oraz zakupiono wyposażenie kuchni. W przyszłości wyremontowany zostanie również taras i balustrady.

Całość kosztowała budżet miasta prawie 300 tys. zł a remont miał na celu dostosowanie pomieszczeń żłobka do wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z 22 czerwca 2005 roku w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia oraz urządzenia zakładów służby zdrowia.

Do żłobka przyjmowane są dzieci z terenu Rybnika. Poprzednio w żłobku było 55 miejsc, a powierzchnia użytkowa wynosiła 497 m. Żłobek jeszcze w ubiegłym roku przyjął dzieci z boguszowickiego żłobka „Kajtek” i ze żłobka „Stokrotka” z centrum miasta. Obecnie z opieki żłobka korzysta 70 dzieci, które przebywają w trzech grupach wiekowych: I grupa od 4 miesięcy do 17 miesięcy; II grupa od 18 miesięcy do 2 lat i III grupa od 2 lat do 3 lat. W sumie placówka posiada 90 miejsc. Dzieci przyjmowane są przez cały rok, również w okresie wakacyjnym. Godziny pracy od 6.00 do 16.30 (oprócz sobót, niedziel i świąt). Powierzchnia użytkowa placówki wynosi 891 m (budynek oraz ogród o powierzchni 2 tys. m).

Żłobek realizuje cele i zadania określone w ustawie o Zakładach Opieki Zdrowotnej oraz przez Ministerstwo Zdrowia. Do głównych należą: świadczenia zdrowotne w zakresie profilaktyki i opieki nad małym dzieckiem od 4 miesięcy do 3 lat; wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka; kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dziecka poprzez zabawę; współpraca z rodzicami oraz wyżywienie zgodne ze wskazaniami Instytutu Matki i Dziecka lub indywidualnymi wskazaniami lekarza.


W procesie opiekuńczo-wychowawczym w żłobku zwraca się szczególną uwagę na zabawę. Stanowi ona podstawową formę oddziaływań wychowawczych na małe dziecko. Poprzez zabawę dziecko ma kształtować swoją wyobraźnię, zdobywać doświadczenie oraz pobudzać aktywność i samodzielność.


W placówce zatrudnionych jest 14 osób: opiekunki dziecięce, dietetyczka, pedagodzy, salowe, kucharka, referent administracyjno-ekonomiczny, sprzątaczka i konserwator. W każdej grupie pracują po 3-4 osoby opiekujące się dziećmi.


Ponadto, żłobek jest placówką szkoleniową dla słuchaczy Medycznego Studium Zawodowego w Rybniku i Raciborzu (wydział opiekunka dziecięca i dietetyk).Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-02-28

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę, bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół.
(J. Drobek)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt