Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ankieta - wybierz inwestycję


Prezydent Rybnika Adam Fudali zainicjował konsultacje społeczne, których celem jest określenie priorytetowych zadań inwestycyjnych Miasta w najbliższych latach.Drodzy Rybniczanie!

Rozpoczynamy Konsultacje Społeczne, których celem jest określenie priorytetowych zadań inwestycyjnych, przeznaczonych do realizacji w latach 2007-2013. Zamieszczona poniżej lista jest „bazą projektów" możliwych do współfinansowania przez Unię Europejską.


Pragnę podkreślić, iż nie oznacza to, że wszystkie zamieszczone niżej projekty będą mogły być wykonane. Przedstawienie poniższej „bazy projektów" jest dopiero początkiem działań, które pozwolą na wybór tych przedsięwzięć, które zrealizujemy. Niewątpliwie ogromnie ważny jest fakt, iż na tym etapie nie znamy jeszcze ostatecznych działań, ani wytycznych dotyczących projektów, które będą mogły być realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Niemniej jednak wczesne przystąpienie do tworzenia listy rankingowej inwestycji miejskich pozwoli nam na dobre przygotowanie się do pozyskiwania Funduszy Strukturalnych w najbliższej przyszłości. Dlatego ogromnie ważne jest Państwa zaangażowanie w tworzenie takiej listy. Bardzo cenię sobie Państwa opinię, i chciałbym abyśmy wspólnie określili potrzeby miasta w zakresie działań inwestycyjnych. Dlatego też gorąco namawiam do oddania głosu w naszej szczególnej ankiecie. Wierzę, że Państwa udział we współdecydowaniu o losach Rybnika jest konieczny i pozwoli osiągnąć sukces.


Adam Fudali

Prezydent Miasta Rybnika

Ważna informacja:

Jak wynika z analizy dokumentów Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, przeprowadzonej przez Stowarzyszenie „Europa jest prosta”, istnieją rażące dysproporcje pomiędzy rozdziałem funduszy Unii Europejskiej na poszczególne województwa.

W perspektywie finansowej na lata 2007-2013 z Regionalnych Programów Operacyjnych na jednego mieszkańca np. województwa warmińsko-mazurskiego przypada: 986 Euro, świętokrzyskiego: 810 Euro, podlaskiego i lubelskiego: 800 Euro, tymczasem w województwie śląskim kwota ta sięga zaledwie 350 Euro.

Pamiętajmy, że aby wyniki ankiety były miarodajne, każdy z głosujących powinien oddać tylko jeden głos na jeden projekt.
Wszystkim zależy nam na rozwoju naszego miasta, jednak intencją uruchominia ankiety jest nadal szeroko rozumiana konsultacja społeczna.

ANKIETA

pozwalająca zagłosować na wybrany projekt dostępna jest:

TUTAJ

Po wskazaniu najlepszego, zdaniem państwa, projektu należy kliknąć w przycisk "głosuj" znajdujący się na dole strony.

Szersze opisy planowanych inwestycji miejskich dostępne są pod adresem: www.rybnik.pl/urzad/dokument.php?dzial=7&id=1713
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-03-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza.
(Paul Claudel)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt