Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Spotkanie po wybuchu gazu


Spotkanie z poszkodowanymi po wczorajszym wybuchu gazu w centrum Rybnika, zorganizował dzisiaj prezydent miasta Adam Fudali.W spotkaniu w rybnickim magistracie wzięli udział właściciele sklepów z pawilonów handlowych objętych katastrofą, komendanci straży pożarnej i policji, prokurator rejonowy, miejski i powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, przedstawiciel rozdzielni gazu oraz przedstawiciele firmy budującej w sąsiedztwie miejsca wybuchu centrum handlowo-usługowe Focus Park.

W sumie prawie 30 osób.

Prezydent Adam Fudali zaznaczył, że zrobi wszystko, co w jego mocy i na co pozwala mu prawo, aby pomóc ludziom poszkodowanym.

W tej sprawie poszkodowani na zdrowiu i majątku mogą zgłaszać się do Biura Radców Prawnych magistratu, aby wyjaśnić kwestie związane z możliwym skorzystaniem z pomocy społecznej świadczonej przez miasto (nie dotyczy to spraw odszkodowań).

Adam Fudali zaznaczył również, że w tej chwili ważne dla sprawnego funkcjonowania miasta jest jak najszybsze zabezpieczenie terenu do rozbiórki jeszcze dzisiaj ze stosowną decyzją administracyjną włącznie, udrożnienie ulicy 3 Maja oraz załatwienie spraw formalo-prawnych związanych z czynnościami dotyczącymi katastrofy.

Wszelkie decyzje administracyjne w tej sprawie wydawane będą przez miasto w trybie pilnym.

Prezydent Rybnika jeszcze dzisiaj, za pośrednictwem miejskiego i powiatowego inspektora budowlanego, wystąpi formalnie do wojewody śląskiego Tomasza Pietrzykowskiego, aby koszty związane z katastrofą pokryte zostały z budżetu państwa (jak po wydarzeniach na Międzynarodowych Targach Katowickich).

Chodzi o koszty zabezpieczenia pawilonów handlowych, rozbiórki oraz koniecznej ekspertyzy budowlanej. W tej sprawie prezydent rozmawiał już telefonicznie z wicewojewodą Wiesławem Maśką, który zapewnił prezydenta o udzieleniu pomocy finansowej i organizacyjnej.

Prezydent udostępnił również poszkodowanym pomieszczenia urzędu miasta na niezbędne spotkania z nadzorem budowlanym i innymi służbami.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-03-23

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia...
(Św. Augustyn)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt