Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Konkurs dla Uczniów Dyslektycznych


19 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 4 w Rybniku odbył się I Regionalny Konkurs dla Uczniów Dyslektycznych "Mam sposoby na przeszkody" przeznaczony dla utalentowanych uczniów ze szkół podstawowych.Jego współorganizatorem był Rybnicki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji, który już od trzech lat propaguje w szkołach regionu rybnickiego wiedzę o dysleksji rozwojowej, organizując różnego typu szkolenia i konferencje dla nauczycieli, pedagogów szkolnych i rodziców. Tegoroczny konkurs miał na celu uaktywnić dzieci, które z powodu dysleksji mają kłopoty z nauką, ale posiadają wiele talentów i zainteresowań. W pięciu kategoriach wzięło udział 49 uczestników ze szkół podległych Delegaturze Kuratorium Oświaty w Rybniku. Do Golejowa przyjechali uczniowie z Orzesza, Pszowa, Zabełkowa, Skrzyszowa, Przegędzy, Rydułtów,Lysek, Wodzisławia Śląskiego i, oczywiście, ze szkół rybnickich. Komisja złożona z ekspertów w poszczególnych dziedzinach oceniała prace w 5 kategoriach. W komisji zasiadłą też pani Bożena Ucherek - przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz pani Renata Jabłońska z Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Najpiękniejsze prace plastyczne oceniała Hanna Wyględa, która I miejsce przyznała Zuzannie Wolny ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Rybniku, II - Joannie Postół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie, a III Beacie Kuszowskiej z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Rybniku.


Najlepsze projekty techniczne wybrał Zdzisław Kołoda. Pierwsze miejsce zajął Patryk Kożlik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rydułtowach, II miejsce - Łukasz Walczak z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Rybniku, III miejsce - Adam Klimsza ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rybniku. W kategorii artystycznej Jadwiga Kozłowska I i jedyne miejsce przyznała Ani Przychodzkiej z Przegędzy. Utwory muzyczne najlepiej według Barbary Szajthauer wykonali: Krzysztof Grzegorzyca ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Rybniku, Anronika Sobik ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Rybniku i Nina Dudzik ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Rybniku. Prace w kategorii: informatyka i nowe technologie oceniła Beata Muszala i nagrodziła Andronikę Sobik ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Rybniku, Jagodę Bojarczuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszowie oraz Magdalenę Kałużę ze Szkoły Podstawowej nr 35 w Rybniku. Oprócz laureatów wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Było to możliwe dzięki hojności Związku Nauczycielstwa Polskiego, który objął konkurs patronatem i już od dwóch lat pomaga Ryhnickiemu Oddziałowi Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Źródło: ZSP4Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-05-22

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt