Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Wieczór Sztuk


Dom Kultury ChwałowiceW piątek, 23 czerwca o 19.00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury Chwałowice odbędzie się kolejny Wieczór Sztuk.W programie:

  • wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby Joachima PORADY
  • spotkanie autorskie z Barbarą DZIEKAŃSKĄ
  • recital Jacka GLENCA
  • rozstrzygnięcie II edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Literackiego Młodzieży Ponadgimnazjalnej


JOACHIM PORADA
urodzony pod znakiem strzelca w 1944 roku wśród łąk, źródełek i pól zielonych w Chwałowicach.Lata dziecinne biedne, ale wesołe. Młodość to czas harcerstwa, gór, morza, lasów i wielkiej przygody na łonie natury i szlaków Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Lata dojrzałe to włóczęga na emigracji, to wielka ucieczka od codzienności w rejony sztuki.


JACEK GLENC

(ur. 1967 w Rybniku) - kompozytor, aranżer, pianista, organista, pedagog.
Studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kompozycji i aranżacji prof. Andrzeja Zubka ukończył z wyróżnieniem w roku 1991. Od roku 1997 jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach prowadząc na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu zajęcia z kompozycji i aranżacji, jak również wykłady z harmonii jazzowej, harmonii pop-music, propedeutyki instrumentacji z instrumentoznawstwem oraz ćwiczenia z czytania partytur i kształcenia słuchu. Jest pierwszym w Polsce autorem opracowania programu dydaktycznego z przedmiotu harmonia pop-music. Jest autorem utworów fortepianowych, organowych, kameralnych, chóralnych i symfonicznych. W 2005 wydał autorską płytę „Reflections” - preludia i walce na fortepian solo. Jego aranżacje symfoniczne kolęd polskich zostały nagrane i wydane w 2003 przez wydawnictwo Hollis Greathouse & Jay Dudt at Audible Images Studio in Pittsburgh, Pennsylvania. Utwory Jacka Glenca znajdują się w repertuarze solistów, zespołów chóralnych i orkiestrowych. Poza krajem artysta koncertował w Niemczech, Austrii, Czechach, na Słowacji i we Włoszech.


BARBARA DZIEKAŃSKA

absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach. Mieszka w Rudzie Śląskiej, a zawodowo związana jest z Chorzowem. Pracuje jako nauczycielka w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. G.Fitelberga w Chorzowie. Jest muzykiem, poetką, publicystką i animatorem kultury. Członkini Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego i Związku Literatów Polskich w Krakowie. Pisała muzykę do pieśni chóralnych; potem teksty do własnych kompozycji. Pierwszą książkę poetycką "Dialogi z codziennością" wydała w 1990. Do kolejnej "Zatopiona katedra" pretekstem okazały się Preludia Claude Debussy''''ego. Następnie wyszły kolejne tomiki: "Podaję ci siebie" (1994), "Dosięgnąć siebie" (1996), "Drzewo bez grzechu" (1998). Na co dzień jest normalną kobietą z mnóstwem zwyczajnych obowiązków. Z przyjemnością poświęca czas ukochanemu wnukowi. Od codzienności ucieka w poezję i muzykę. Najpełniej odpoczywa w swoim wiejskim domu na Kielecczyźnie. Udało jej się stworzyć takie miejsce, o jakim marzyła. Tam chroni się przed światem, również tym bardzo jej bliskim - światem twórczym.

Źródło: DK ChwałowicePoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-06-21

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czas się nie śpieszy - to my nie nadążamy.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt