Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

O Pucharze Świata na żużlu


W Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona zawodom o Drużynowy Puchar Świata na żużlu, które odbędą się w Rybniku 16 lipca. Organizatorem spotkania z dziennikarzami był Polski Związek Motorowy.W konferencji organizowanej w ubiegły czwartek w warszawskim hotelu Sheraton wziął udział Adam Fudali – prezydent Rybnika, Andrzej Witkowski – prezes zarządu głównego Polskiego Związku Motorowego i zarazem wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Motocyklowej, Szczepan Bukowski - menadżer żużlowej reprezentacji Polski, Stanisław Chomski - trener reprezentacji oraz zawodnicy: kapitan drużyny Tomasz Gollob i Jarosław Hampel.

Zebrani na spotkaniu z prasą zawodnicy i działacze chwalili zmodernizowany rybnicki stadion i wyrazili nadzieję, że na torze w Rybniku reprezentacja naszego kraju osiągnie sukces. Tomasz Gollob i Jarosław Hampel złożyli też na ręce prezydenta Adama Fudalego serdeczne pozdrowienia dla rybnickich kibiców żużlowych, przekazując niżej zamieszczone dedykacje:

„Mam nadzieję, że Rybnik ze swoim pięknym stadionem będzie miastem, które w dwudziestym pierwszym wieku odegra znaczącą rolę w rozgrywkach Drużynowego Pucharu Świata, a być może również Grand Prix” – powiedział podczas konferencji Andrzej Witkowski.

Prezydent Adam Fudali opowiedział o rozwijającym się mieście i modernizacji rybnickiego stadionu żużlowego, podkreślając głębokie korzenie czarnego sportu w mieście. Przypomniał też, że stadion ten wyróżniony został ostatnio jako najlepszy obiekt żużlowy w kraju. „Mamy bardzo dobrą bazę sportowo-rekreacyjną, hotelową i gastronomiczną. Zapraszam więc do Rybnika, gdzie można spędzić żużlowy week-end i skorzystać z atrakcji oferowanych przez nasze miasto”- kontynuował prezydent.

„W kadrowej dwunastce znalazła się cała szóstka zawodników ubiegłorocznej złotej drużyny. Możemy obiecać walkę ambitną i godne reprezentowanie kraju” – zaznaczył Szczepan Bukowski. A Stanisław Chomski dodał, że „w reprezentacji znaleźli się ci zawodnicy, którzy prezentują w ostatnim czasie najbardziej stabilną formę. Jeżeli chcemy myśleć o wygraniu pucharu, to musimy wykazać najwyższą formę już w Rybniku”.

„Gwarantujemy dobrą postawę, walkę o każdy punkt i zdajemy sobie sprawę, że zajęcie pierwszego miejsca w Rybniku da nam awans i wielki finał w Anglii, na który nas stać i w którym bardzo chcielibyśmy uczestniczyć. Jeśli chodzi o zawody w Rybniku, to czuję się dobrze przygotowany. Są też przygotowane dodatkowe silniki na tor angielski” - powiedział Tomasz Gollob.

Natomiast Jarosław Hampel stwierdził: „Rybnik będzie ciężkim spotkaniem, ale jesteśmy drużyną bardzo mocną i zawodnicy są doświadczeni. Powinniśmy sobie poradzić. Pojedziemy wszyscy maksymalnie, jak tylko możemy”.

Na pytanie, jak zawodnicy oceniają rybnicki stadion, padły odpowiedzi:

T. Gollob: Bardzo ładny stadion. Dobrze nam się jeździ, co było widać w ligowych meczach. Nie żałujemy, że te zawody odbywają się na rybnickim stadionie – tak kolorowym, tak ładnym i dobrze umieszczonym. Miło wspominam Rybnik, tor rybnicki i te zmiany, które powstały - są niesamowite.

J. Hampel: ja również lubię jeździć w Rybniku. Tor mi odpowiada i tak naprawdę zawsze jeździłem tam dobrze. Obiekt piękny i myślę, że to wspaniałe miejsce do rozegrania tych eliminacji.

undefined

Pierwsze miejsca zarezerwowane były dla dziennikarzy telewizyjnych

undefined

Na pytania dziennikarzy odpowiadali zaproszeni goście

undefined

T. Gollob pisze dedykację dla rybnickich kibiców

undefined

Prezydent A. Fudali i J. Hampel

undefined

Prezydent Rybnika w towarzystwie prezesa PZM A. Witkowskiego

Foto: K. JarochPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-07-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Człowiek się nie zmienia, tylko czasem daje się poznać z innej strony.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt