Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Testujemy nowy plan miasta


RSIPNa stronie internetowej miasta, pod adresem: www.rybnik.eu/mapamiasta/, uruchomiliśmy testową wersję nowego planu miasta oraz Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego, dzięki któremu mieszkańcy będą mieli np. możliwość sprawdzenia, co mogą wybudować na swojej działce.Plan jest częścią Rybnickiego Systemu Informacji Przestrzennej - bazuje na danych pochodzących z różnych wydziałów UM, w związku z czym planujemy stopniowe rozszerzanie zakresu prezentowanych informacji.


Obecnie plan umożliwia wyszukiwanie ulic i punktów adresowych. Pozwala również na proste zmierzenie odległości pomiędzy dwoma punktami na planie. Ilość wyświetlanych informacji zmienia się w zależności od skali – im większe zbliżenie, tym więcej jest wyświetlanych informacji. Dodatkowo zakres danych można regulować poprzez włączanie odpowiednich warstw.


W okresie testowym nie wszystkie dane prezentowane na planie będą aktualne – np. Miejski Plan Zagospodarowania Przestrzennego jest przedstawiony wg stanu na drugą połowę 2005 roku. Ze względów technicznych wyświetlanie niektórych informacji może być czasochłonne. W najbliższych miesiącach sytuacja ulegnie poprawie, dzięki zainstalowaniu nowego, dedykowanego dla planu miasta w Internecie, serwera danych RSIP.

Informacje uzyskane na stronach RSIP nie mogą być podstawą decyzji gospodarczych lub prawnych. Wszelkie wypisy/wyrysy muszą w dalszym ciągu być wykonane i poświadczone przez właściwe organy urzędowe (np. Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej lub Wydział Architektury UM).

Na dzień dzisiejszy RSIP działa tylko w przeglądarkach IE 5.5 i nowszych, a do korzystania z przeglądarki wymagana jest darmowa „wtyczka” MapGuide Viewer (do pobrania z naszej strony). W trakcie okresu testowego plan zostanie dostosowany do współpracy z wtyczką napisaną w Javie, dzięki czemu również użytkownicy innych systemów czy przeglądarek będą mogli korzystać z planu.

Uruchamiając wersję testową, chcemy skorzystać z wiedzy i doświadczenia internautów - prosimy o zgłaszanie wszystkiego, co wydaje się niedoskonałością danych lub błędem, a także zgłaszanie propozycji rozszerzenia zakresu danych i funkcjonalności przeglądarki RSIP.

Propozycje i problemy należy zgłaszać mailem na adres: rsip@um.rybnik.pl

Wszelkie uwagi będą dla nas bardzo cenne – pozwolą nam na dopracowanie nowego planu miasta.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-08-09

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
(J. Piłsudski)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt