Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Nowy rok w nowym przedszkolu


W sobotę, 2 września (jutro!), w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 4 w Rybniku-Golejowie odbędzie się miejska inauguracja roku szkolnego 2006/2007. Uroczystość połączona będzie z otwarciem nowego budynku przedszkola, którego dokona prezydent Rybnika Adam Fudali.Nowe przedszkole przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Golejowie powstało na bazie istniejącego budynku domu nauczyciela, który zaadaptowany został na jeden oddział przedszkolny dla dzieci najstarszych. W budynku wykonano m.in. szatnie, poczekalnie i sanitariaty. Do istniejącego budynku dobudowany został również nowy segment, w którym mieścić się będą dwa oddziały przedszkolne oraz łącznik – połączenie z istniejącym blokiem kuchennym w szkole. Wykonano również plac zabaw i zagospodarowano teren wokół placówki. Efektem miejskiej inwestycji jest trzyoddziałowe przedszkole z pełnym wyposażeniem. Nowy obiekt zajmuje powierzchnię 541 m kw. A jego kubatura to 3 328 m szesc. Łączny koszt inwestycji wyniósł 1 685 000 zł. Całość robót finansowana była z budżetu miasta.

Inauguracja roku szkolnego rozpocznie się o godzinie 15.00, w sali gimnastycznej szkoły, krótkim programem artystycznym przygotowanym przez uczniów i przedszkolaków. Następnie zaproszeni goście przejdą do budynku przedszkola, gdzie prezydent Adam Fudali dokona uroczystego przecięcia wstęgi, a ksiądz proboszcz golejowskiej parafii, Ambroży Kucz, poświęci nowo otwarty budynek przedszkolny. Zaproszeni goście będą mieli okazję do zwiedzenia pomieszczeń przedszkola.

Od godziny 17.00 na boiskach przyszkolnych odbędzie się festyn dla zaproszonych gości oraz mieszkańców Golejowa i Grabowni. Dla uczestników zabawy przygotowano wiele atrakcji: do tańca przygrywał będzie zespół Hit, można będzie zobaczyć popisy artystyczne uczniów, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, kupić domowe ciasta przygotowane przez rodziców, zjeść bigos lub kiełbaskę z grilla, a nawet chleb z domowym „fetem” i kiszonym ogórkiem. Dla dzieci przygotowano również atrakcyjne zajęcia - samochodziki, dmuchane zjeżdżalnie, artystyczny makijaż.

Fot. K. JarochPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-09-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Prawdziwy przyjaciel ma ramiona przemoknięte twoimi łzami.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt