Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

E-karta już od soboty


 Od soboty, 18 listopada, obowiązuje w Rybniku e-karta. Tego dnia ważność straciły dotychczasowe jednorazowe bilety papierowe.E-karta funkcjonuje nawszystkich liniach komunikacji miejskiej, obsługiwanych przez rybnicki Zarząd Transportu Zbiorowego. 

 

 

BILETY JEDNORAZOWE


W sobotę 18 listopada zastąpiła je e-karta na okaziciela, zaś  jednorazowe bilety papierowe straciły z tym dniem ważność. 

 

Niewykorzystane do 17 listopada jednorazowe bilety papierowe, można zwrócić w siedzibie ZTZ przy ulicy Budowlanych (dworzec autobusowy), w dniach od 27 listopada do 15 grudnia w godzinach 7.00 do 15.00.

Zwrot za bilety nastąpi w formie doładowania e-karty równoważną kwotą.

 

E-karta na okaziciela – nie zawiera zdjęcia ani innych danych przypisujących ją do konkretnej osoby, dlatego może z niej korzystać każdy. Szczególnie polecana jest dla osób, które dotychczas kupowały papierowe bilety jednorazowe czyli podróżowały autobusami nieregularnie lub sporadycznie.
E-kartę na okaziciela można od 6 listopada otrzymać i doładować w pięciu Miejskich Punktach Sprzedaży lub od 13 listopada w wybranych, oznaczonych logo e-karty punktach (Ruch, Kolporter, inne). Aby otrzymać ten rodzaj karty nie trzeba wypełniać żadnych wniosków. Sama e-karta na okaziciela jest bezpłatna, należy jednak pamiętać, że przy odbiorze  jest ona naładowana kwotą 8 zł.
Kartę te zbliżamy do kasownika przy każdym wejściu do autobusu i wyjściu z autobusu, gdyż wtedy skorzystamy z promocyjnych cen za przejazd autobusem. 

 

 


BILETY JEDNORAZOWE (PAPIEROWE) ZAKUPIONE U KIEROWCY


Dotychczas bilet ten obejmujący np. I strefę kosztuje 2,50 (bez podziału na normalny i ulgowy). Z dniem 18 listopada bilet normalny (w przypadku I strefy) zakupiony u kierowcy kosztował będzie 3 zł, natomiast dodatkowo wprowadzony został bilet ulgowy w cenie 1,50 zł. Bilety te obowiązują tylko w autobusie, w którym zostały zakupione.

 

 


BILETY OKRESOWE


E-karta imienna ze zdjęciem – docelowo zastąpi tradycyjne papierowe bilety miesięczne. Warto jednak pamiętać, że do 31 grudnia 2006 r. będą także jeszcze obowiązywać dotychczasowe bilety miesięczne (papierowe). Bezwzględnie od stycznia, biletem okresowym jest tylko i wyłącznie imienna (personalizowana) e-karta ze zdjęciem – zawierająca imię  i nazwisko – do wyłącznego wykorzystania przez jej właściciela.
E-karty imienne, pasażerowie (oczywiście po złożeniu wniosku o jej wydanie) będą mogli odebrać w następujący sposób:

w przypadku, gdy wniosek został złożony poprzez szkoły: karty te będą, od połowy listopada – po uzgodnieniu terminu z dyrekcją szkoły – dostarczane i dystrybuowane przez pracowników ZTZ w siedzibie szkoły. 
W przypadku, gdy wniosek został złożony w Urzędzie Miasta lub kasie ZTZ: odbiór jest możliwy w wybranym we wniosku MPS-ie po upływie dwóch tygodni od daty złożenia wniosku.

Dotychczas złożono przeszło 6 tysięcy wniosków za pośrednictwem szkół i ponad 2 tysiące wniosków za pośrednictwem UM i ZTZ. 
Na realizację czeka jeszcze 20 % imiennych e-kart - w stosunku do złożonych wniosków. 

Warto podkreślić, że wydawane w szkołach oraz do połowy listopada w MPS, imienne e-karty nie będą naładowane, gdyż nie będzie jeszcze wtedy obowiązywała uchwała Rady Miasta. Wiemy już, że wejdzie ona w życie 18 listopada. Stąd osobom, które złożyły wnioski w Urzędzie Miasta lub kasie ZTZ i chcą załatwić wszystko „od ręki” tj. za jednym razem odebrać e-kartę i doładować ją biletem okresowym, proponujemy zgłoszenie się do wybranego przez nich MPS najwcześniej od 20 listopada br.
Proponujemy  zatem, od 20 listopada, udać się do wybranego MPS po odbiór e-karty, doładować ją biletem okresowym (30 lub 15 dniowym) i np. od początku grudnia podróżować wg nowych zasad.
Do 17 listopada będzie czynna kasa ZTZ przy ulicy Hallera (można tam załatwiać sprawy związane z biletami papierowymi).
Od 2 listopada, od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 15.30, na Placu Wolności czynna jest kasa ZTZ – załatwia ona wszelkie formalności związane z e-biletem. Od 18 listopada, dodatkowo, będzie można się w niej zaopatrzyć w tradycyjne bilety miesięczne na grudzień.

Bilety okresowe pozwalają na nieograniczoną ilość przejazdów komunikacją miejską w danym okresie bez dodatkowych kosztów. Prosimy jednak pamiętać o konieczności zbliżenia e-karty do kasownika przy każdorazowym wejściu do autobusu, w przeciwnym wypadku podróż taka zostanie potraktowana jak jazda bez ważnego biletu.


Pomiędzy papierowym biletem miesięcznym a e-kartą imienną (załadowaną biletem okresowym) występuje zasadnicza różnica, jeśli chodzi o „okres ważności”. Dotychczasowy bilet miesięczny obowiązuje w danym miesiącu (od pierwszego do ostatniego dnia). Imienna e-karta, która go zastąpi będzie biletem okresowym (15 i 30 – dniowym). Nie obowiązuje ona na miesiąc kalendarzowy, tylko na okres 15 lub 30 dni. Termin ten zaczyna swój bieg od momentu pierwszego „skasowania” e-karty   w autobusie.

 

 

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.ekarta.rybnik.eu

lub dzwoniąc na infolinię e-karty: 032 439 20 30

od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-18.00.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2006-11-13

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
W życiu piękne są tylko chwile...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt