Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Nowy projekt edukacyjny


Rybnik dostanie prawie 9 mln złotych dofinansowania do projektu edukacyjnego „Równy start w przyszłość – wyrównywanie szans edukacyjnych w Rybniku”. Pieniądze pochodzić będą z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.Projekt ma na celu stworzenie możliwości równego dostępu uczniom rybnickich szkół do szeroko pojętej edukacji poza godzinami lekcyjnymi poprzez realizacje programów rozwojowych w każdej szkole uczestniczącej w projekcie.

  

Dodatkowo projekt ma: przyczyniać się do podnoszenia poziomu nauczania w szkołach, stwarzać możliwość pomocy uczniom mającym trudności w nauce, pochodzącym ze środowisk zaniedbanych, rodzin patologicznych i środowisk wiejskich, umożliwiać rozwój indywidualnych zainteresowań i umiejętności uczniów.

   

Partnerami projektu są Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych. Dodatkowo w projekt zaangażowani będą eksperci z Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku.

Projekt finansowany będzie w 75% z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz w 25% z budżetu państwa. Obejmie 51 z 64 rybnickich szkół: 22 podstawowych, 11 gimnazjalnych i 18 ponadgimnazjalnych, w których uczy się 16 040 uczniów, a poziom nauczania jest niższy niż średnia wojewódzka.

   

Wartość projektu wynosi 8 934 060 zł. Na programy rozwojowe (organizacja zajęć wyrównawczych, motywacyjnych, spotkań z psychologami, kółek zainteresowań, językowych i informatycznych, konkursów, wizyt studialnych, wycieczek i konferencji oraz działań animacyjnych) przeznaczona jest kwota 6 221 410 zł, natomiast na zakupy inwestycyjne na potrzeby projektu (m.in. zakup sprzętu komputerowego oraz sprzętu specjalistycznego na potrzeby uczniów niepełnosprawnych, wyposażenie sal i pracowni specjalistycznych, zakup materiałów do zajęć plastycznych, zakup pomocy naukowych oraz materiałów biurowych) kwota 1 318 606 zł. Na pozostałą kwotę składać się będą budżety Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz CRIS-u, wydatki związane z personelem (14 osobowy zespół – w tym 6 nowych etatów) oraz pozostałe koszty związane z promocją projektu, organizacją konferencji oraz audytem.

   

W ramach programów rozwojowych na jednego ucznia przypada odpowiednio: w szkołach podstawowych - 511,50 zł, w gimnazjach - 471,50 zł i w szkołach ponadgimnazjalnych - 409,50 zł.

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-01-05

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Mam mniej, niż się spodziewałem,
ale może więcej oczekiwałem, niż należało?

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt