Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Pierwszy inwestor w SSE przy ul. Podmiejskiej


Producent wyrobów chemii budowlanej został pierwszym inwestorem na nowych terenach inwestycyjnych w rybnickiej dzielnicy Rybnicka Kuźnia.Z końcem grudnia ubiegłego roku odbyło się posiedzenie Komisji na Rokowania na sprzedaż terenu zlokalizowanego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej przy ul. Podmiejskiej w Rybniku, mające na celu wyłonienie przedsiębiorcy, który uzyska pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Jastrzębsko–Żorskiej. Do rokowań zostały dopuszczone Zakłady Przetwórcze Surowców Chemicznych i Mineralnych „Piotrowice” sp. z o.o. Nie jest to pierwsza inwestycja firmy. Swoje zakłady posiada już w Sandomierzu, Tarnobrzegu i Zawichoście,
  
Firma zajmować się będzie produkcją gipsu syntetycznego z wykorzystaniem ubocznego produktu odsiarczania spalin z Elektrowni Rybnik. Wyprodukowany gips syntetyczny firma zamierza wykorzystywać do produkcji własnych wyrobów budowlanych. Planowana wartość inwestycji to 15 mln złotych. Inwestycja realizowana ma być w 2008 roku. Docelowo w nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie 48 osób. Firma zamierza zatrudniać m.in. byłych pracowników Elektrowni Rybnik. 
  
Przedsiębiorstwo zapewnia produkcję przy zachowaniu i respektowaniu wszelkich, obowiązujących norm ekologicznych. Firma zainteresowana jest działką o powierzchni 3,57 ha sąsiadującą z bocznicą kolejową, aby w przyszłości móc wykorzystać również ten środek transportu.
 
Rozpoczęcie inwestycji na terenie podstrefy przyniesie miastu wymierne korzyści, chociażby ekologiczne - przetwarzanie materiału, który musiałby być składowany i przechowywany na terenie ER (firma będzie zapewniała odbiór 40 tys. z 80 tys. ton materiału rocznie). Poza tym, obecność pierwszego inwestora na terenie nowej podstrefy z pewnością ułatwia pozyskanie kolejnych inwestycji. Oczywistą korzyścią dla miasta są również nowe miejsca pracy.
  
Zakłady Przetwórcze Surowców Chemicznych i Mineralnych „Piotrowice” sp. z o.o. zostały dopuszczone do realizacji inwestycji na terenie podstrefy poprzez zakup działki.
 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-01-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt