Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rybnicki Festiwal Fotografii


W dniach 23-25 marca w Klubie Energetyka odbywać się będzie IV Rybnicki Festiwal Fotografii.


W programie przewidzanie są prezentascje multimedialne;wystawy klubów  fotograficznych, konsultacje fotograficzne, prezentacje szkół  fotograficznych;koncerty jazzowe.

  

  ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

 


RYBNICKI FESTIWAL FOTOGRAFII to przegląd twórczości znanych twórców fotografii nie tylko z kraju, ale i z zagranicy.  Jest to rodzaj spotkania, które umożliwia wymianę doświadczeń oraz integrację różnych środowisk twórczych. Dodatkową atrakcję stanowią prezentacje  szkół i uczelni o profilu fotograficznym ((Warszawska Akademia Fotografii, Instytut Plastyki i Fotografii z Częstochowy, Instytut Fotografii Twórczej Uniwersytetu Śląskiego z Opawy). Festiwal jest dobrym sposobem na poznanie nowych form realizacji projektów i innych ciekawych działań fotograficznych związanych z ciągle zmieniającym się krajobrazem Polski.


RFF co roku przyciąga  rzesze ludzi, dla których fotografia jest możliwością odmiennego spojrzenia  na otaczający  świat pełen niespodzianek, ciekawych zjawisk szybko zmieniającego się krajobrazu. Jest w końcu spojrzeniem na człowieka,  który w tym świecie odgrywa najważniejszą rolę.


Wystawa fotografii  będzie prezentowana w Galeriach Klubu Energetyka Fundacji Elektrowni Rybnik i innych pomieszczeniach specjalnie przygotowanych na tą okazję. Będą przedstawiane wystawy fotografii twórców indywidualnych (około 16 wystaw) oraz wystawy zbiorowe grup, klubów, towarzystw fotograficznych (około 17 wystaw).  Ważnym elementem będzie wystawa zbiorowa – otwarta dla wszystkich fotografujących, którzy chcą wystawić swoje prace fotograficzne. Wystawę otwartą organizujemy głównie dla wielkiego grona fotoamatorów, którym festiwal pozwala na konfrontację z fotografią „wyższych lotów”  prezentowaną przez doskonałych dokumentalistów, fotoreportażystów czy pejzażystów i portrecistów.


 Jak co roku w programie RFF są przewidziane prezentacje fotografii na dużym ekranie (towarzyszy im komentarz lub muzyka), które  cieszą się największą  oglądalnością.
Do owych prezentacji zapraszane są znane osobistości ze świata fotografii. Tradycją RFF stały się również spotkania z osobami prezentującymi swoją twórczość. Odbywają się one głównie po prezentacjach w kawiarence festiwalowej.
Rybnicki  Festiwal Fotografii jest pierwszą tego typu imprezą fotograficzną na Śląsku oraz trzecim, co do wielkości   festiwalem fotografii w Polsce (Łódź – Kraków –Rybnik). 
Rybnicki Festiwal wyróżniają  trzy podstawowe rzeczy. Wszystkie wystawy, prezentacje, spotkania odbywają się w jednym miejscu. Festiwal jest bezpłatny i każdy, co jest niezmiernie ważne, może zaprezentować swoją twórczość. Nowością na festiwalu są konsultacje fotograficzne prowadzone przez profesjonalistów.

  
Szczegółowe informacje na stronie  www.format.art.pl

  

Źródło: Klub EnergetykaPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-03-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Denerwować się, to znaczy mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt