Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Wieczór Sztuk


W najbliższy piatek, 30 marca o godz. 18.00, w Domu Kultury Chwałowice odbędzie się kolejny Wieczór Sztuk.W programie:

  • wernisaż wystawy prac plastycznych Mariana Lecha Bednarka ( galeria w Sali Kolumnowej) połączony z prezentacją najnowszego tomu poetyckiego autora “Kim jestem”,
  • wernisaż wystawy fotografii Michaela Otto Rauser’a “Bajeczne zamki” ( galeria DeKa ),
  • koncert Tomasza Osieckiego “Open your mind”- sitar i inne dźwięki.

 


MICHAEL OTTO RAUSER urodził się w Sztutgarcie w 1951. Na swoje dziesiąte urodziny otrzymał od ojca aparat fotograficzny Kodak Retina, założył w domu laboratorium fotograficzne i zaczął zgłębiać tajniki sztuki fotograficznej. Studiował aeronautykę i astronautykę na uniwersytecie w Sztutgarcie. Dyplom otrzymał w roku 1976.
Przez wiele lat pracował w przemyśle samochodowym i elektrotechnicznym, w latach 2001 - 2003 pracował w Elektrowni Rybnik. Obecnie na emeryturze. Wierny swojej pasji fotograficznej, inspirowany czarno – białą fotografią Ansela Adamsa, Michael Rauser poszukuje nowych jakości w technice fotograficznej.
Jego „infrared photos” stanowią swoistą narrację niewidzialnego dla ludzkiego oka światła i świata. Wystawa fotografii „Bajeczne zamki” Michaela Rausera zaprasza do nostalgicznej podróży w świat dziecięcych marzeń i iluzji.
Myślą przewodnią wystawy niech więc będą słowa James’a Joyc’a: Najdroższa iluzjo, przyjaciółko mojej młodości, w Tobie wyobraziłem sobie siebie… istnienia nasze nadal są uświęcone w ich ukrytych pragnieniach.

 


MARIAN BEDNAREK urodził się w 1956 w Zgierzu k. Łodzi. Studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze i Opolu o kierunku kulturalno-oświatowym, ze specjalizacją teatralną (1998). Literat; "Kawałek życiorysu" (1991), "Notatki z prowincji" (1998),"Granice, graniczki" (2004). Wkrótce do druku trafi kolejny zbiór poezji i prozy "Zapiski". Animator młodego środowiska literackiego. Uprawia malarstwo, rysunek, linoryt i techniki mieszane.
Twórca teatralny (plastyczny teatr autorski). Założyciel i redaktor naczelny pisma artystycznego "Plama". Do 1996 związany był zawodowo z Domem Kultury w Rybniku-Niedobczycach. Tam też, w 1992, powstał jego pierwszy teatr autorski. Organizował wystawy plastyczne, spotkania literackie (również własne odczyty, artystyczne happeningi (łączące różne dziedziny sztuki: poezja, malarstwo, teatr, muzyka), seminaria, ćwiczenia jogi, festiwal teatralny. Zakładał również zespoły artystyczne, które skupiały ludzi w różnym wieku (między innymi dziecięca grupa malarska). W 1996 przeszedł do "Klubu Energetyka" w Rybniku. W nowym miejscu od początku zaangażował się w przedsięwzięcia, które potem przez wiele lat kontynuowane były z dużym powodzeniem: - Festiwal Sztuki Teatralnej- Pismo artystyczne "Plama" - Autorski zespół teatralny ("Teatr Sztuki Mariana Bednarka") - wcześniej występujący pod nazwą "Teatr Plastyczny" i PAPARAPA. ( na przestrzeni kilkunastu lat zaprezentowano 13 spektakli teatralnych),- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Vincenta van Gougha.

Plastyka Mariana Bednarka pokazywana była na wielu wystawach w Polsce i zagranicą. Część prac trafiło do zbiorów prywatnych znajdujących się w Polsce, Australii, we Francji Włoszech.

OPEN YOUR MIND projekt powstał na początku kwietnia 2005 kiedy dostałem propozycję zagrania na II festiwalu sztuki bezdomnej w Cieszynie. Muzyczna droga jaką przebyłem zanim doszedłem do “open your mind” była bardzo długa. Wiem że jeszcze wiele przede mną ponieważ muzyka jest dla mnie nieustannym poszukiwaniem. Muzyka dez-orient-ująca, czyli sitar i sample wszelakie, klasyczna muzyka indyjska kolorowanie dźwiękiem.
“Open your mind” otwórzmy swoje umysły, poszukujmy, nie ograniczajmy siebie i innych, bądźmy kreatywni, słuchajmy się wzajemnie i szanujmy, myślmy. / Tomasz Osiecki /
 

 

 

Źródło: DK ChwałowicePoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-03-26

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
W życiu piękne są tylko chwile...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt