Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

COŚ upamiętni browar


23 marca ruszył konkurs „Zaprojektuj COŚ”, stanowiący część kampanii prowadzonej w związku ze zbliżającym się terminem otwarcia galerii rozrywkowo-handlowej Focus Park w Rybniku.Tytułowy element nazwy – „COŚ” to Całkowicie Oryginalny Ślad - ekspozycja, która upamiętni stary Browar Rybnicki, a zostanie ulokowana w kompleksie Focus Park, wewnątrz budynku słodowni.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni artyści rybniccy, zarówno działający indywidualnie, jak i zrzeszeni w formalnych i nieformalnych grupach. Każdy otrzymał zaproszenie do konkursu, jego regulamin oraz oryginalny gadżet zachęcający do wzięcia udziału w konkursie.

    

Organizatorzy określili czas trwania akcji na 6 tygodni (od 23 marca do 4 maja br.). Tyle czasu mają artyści na nadsyłanie proponowanych projektów. W pierwszym etapie prace weryfikowane będą – pod względem technicznym i artystycznym – przez specjalnie powołaną komisję, w skład której wejdą: Patrycja Wojciechowska – Dyrektor Architektury i Planowania w Parkridge Retail Development, Rafał Olbiński - światowej sławy malarz, plakacista i ilustrator, Marek Lisowski - projektant Focus Parku z biura IMB Asymetria, Marek Wawrzyniak – dyrektor Pracowni Architektury i Grafiki „Top Projekt” w Rybniku oraz Janusz Błaszczyński - Naczelnik Wydziału Architektury Urzędu Miasta Rybnika. Prace dopuszczone przez komisję do drugiego etapu zostaną zaprezentowane rybnickiej publiczności na specjalnie zorganizowanej wystawie na Placu Wolności. Przez 3 tygodnie rybniczanie będą mogli głosować za pośrednictwem kuponów konkursowych na najlepszy projekt, a w dniu ogłoszenia zwycięzcy konkursu otrzymają szansę wylosowania wielu wartościowych nagród.

    

„Pragniemy, aby zaprojektowana tablica oddała specyficzną atmosferę tego miejsca, - mówi Patrycja Wojciechowska, wspomniana Dyrektor Architektury i Planowania Parkridge Retail Development – upamiętniła znaczenie historyczne budynku słodowni, jednocześnie wkomponowując się w otaczającą ją nowoczesną architekturę galerii. Ważną wskazówką dla uczestników konkursu jest miejsce umieszczenia tablicy: zostanie ona zawieszona wewnątrz słodowni, na wschodniej ścianie budynku. Projekt powinien też nawiązywać do historycznej przeszłości miejsca i budzić jednoznaczne skojarzenia z Browarem Rybnickim. Jakiej rady mogłabym udzielić artystom? Ograniczajcie swoją fantazję projektową jedynie wskazaniami technicznymi.”

   

Słodownia jest jednym z zabudowań dawnej warzelni, świadczącym o prawie siedmiowiekowej tradycji Browaru Rybnik. Obecnie ma trzy kondygnacje i jest przystosowana do celów handlowo-usługowych oraz administracyjnych galerii Focus Park. Ideą konkursu na „Zaprojektuj COŚ ” jest wyłonienie najciekawszej propozycji uwiecznienia dorobku historycznego słodowni, pozostawiającej po sobie – jak nazwali to Organizatorzy – Całkowicie Oryginalny Ślad.

Sponsor nagrody głównej – Mix Electronics. 

    


Dodatkowych informacji udzielają:

Agnieszka Drucis
Parkridge CE Retail
Tel: +48 (22) 653 48 23
E-mail: adrucis@parkridge-ce.com

 

Małgorzata Petlińska
RPR Group Sp. Z o.o.
Tel: +48 (22) 622 17 72
E-mail: m.petlinska@rprgroup.com.plPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-04-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chciano za szczęściem rozesłać list gończy,
ale nikt nie potrafił podać rysopisu...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt