Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Dobry Kabareton


Grzegorz Halama Oklasky, Tomasz Jachimek, Kabaret Młodych Panów, Kabaret Skeczów Męczących i kabaret Made in China - to gwiazdy "Dobrego Kabaretonu", jaki odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 czerwca.Impreza rozpocznie się  o godz.17.00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej.
Cena biletu: 35 zł 

 

GRZEGORZ HALAMA zawsze prezentuje silny program, który sprawdza się we wszystkich warunkach. Jest popularny i ma swoją rzeszę fanów. Nagrywa do TVP2, TVP1, POLSAT, HBO do programu "HBO Na stojaka". W Trójkowej Liście Przebojów, jego utwór "Ja wiedziałem, że tak będzie" przez trzy tygodnie trwał na pierwszym miejscu. W każdy poniedziałek ma swoją audycję w Polskim Radiu PRIII. Znany z kreacji Pana Józka, hodowcy kurczaków, jak również z wielu parodii, monologów czy skeczy.
Obecnie na scenie prezentuje program "wygłupy przez duże W", gdzie pojawia się w towarzystwie Jarosława Jarosa. Program wypełniają piosenki ("Nie kumam Techno", "Śpiworki"), skecze ("Policjant i Polityk", "Wołeczek"), Pan Józek ("Wywiad z Panem Józkiem o abonamencie"), monologi ("Przygoda z Dzidkiem") czy też różnego rodzaju scenki ("Francuski kucharz", "Śpiewająca bakteria").
Jeżeli kiedykolwiek widziałeś faceta w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie,
to na pewno był to Grzegorz Halama w żółtym golfie o aerodynamicznym kształcie.
Zapraszamy na stronę Grzegorza www.halama.pl

  

  

JACHIM PRESENTS, czyli TOMASZ JACHIMEK występował niegdyś w kabarecie "Strzały z Aurory" a później w krakowskiej Formacji Chatelet. Postanowił jednak spróbować swoich sił w pojedynkę i - jak się okazało - był to strzał w dziesiątkę.
Połączył najlepsze elementy stylów Grzegorza Halamy i Ireneusza Krosnego, czyli dowcip słowny z sytuacyjnym. Stworzył tym samym, śmieszny i bardzo dobry aktorsko monodram kabaretowy. Tomasz Jachimek jest jednym z niewielu komików, który w swoim programie, nawiązuje do amerykańskiej tradycji komików stand-up comedy.
Z wykształcenia jest dziennikarzem, może dlatego u Niego taka swoboda w pisaniu doskonałych tekstów, które można zobaczyć w Jego wykonaniu nie tylko w jego programach kabaretowych ale również w "HBO na Stojaka" czy też usłyszeć w radiowej "Trójce".
Wielbicielom inteligentnej satyry politycznej jest oczywiście znany z programu publicystycznego TVN24 pt. "Szkło kontaktowe". Program bije rekordy oglądalności i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem telewidzów na całym świecie.
A oto, co o Nim powiedzieli inni:
Michał Ogórek: Pierwsza nagroda na PaCE była poza dyskusją. To najbardziej dojrzała w tym roku propozycja - i śmieszna, i straszna, i dobrze zagrana.
Rafał Kmita: Widziałem na tegorocznej PaCE monodram Tomka Jachimka. Duże wrażenie. I śmieszne, i prawdziwe. Czasem przerażająco prawdziwe. Kawał dobrego teatru. Gorąco polecam.
Henryk Sawka: Tomasz Jachimek był na scenie tak aktywny, że wydawało się, iż występuje cały zespół.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.jachimpresents.pl

  

   
KABARET MŁODYCH PANÓW. Premiera pierwszego programu pt. "My naprawdę chcemy pracować" odbyła się 7 października 2004 roku. Kabaret istnieje zatem około półtora roku. Członkowie kabaretu to jednak nie nowicjusze - od 7 do 10 lat związani z działalnością innych rybnickich kabaretów (m. in. DuDu i Noł Nejm), postanowili stworzyć i rozwijać nowy projekt kabaretowy - Kabaret Młodych Panów.
W skład kabaretu wchodzą: Mateusz Banaszkiewicz, Bartosz Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk, Robert Korólczyk, Piotr Sobik.
Obecnie Kabaret Młodych Panów gra program pt. "Ubrany facet też może być śmieszny", którego premiera miała miejsce 5 maja 2005 r. Treść i zdarzenia nawiązują do rzeczywistości, poruszają tematy społeczne, bliskie każdemu. Jest tu historia polskiego Amerykanina (Oh yes!), kierowcy autobusu, ekipy remontowo-budowlanej, nauczycieli i kilku innych grup społecznych. Całość spina tematyka władzy jednego człowieka nad drugim i konsekwencji, jakie z tego wynikają. Finałem programu jest energiczne Tango, które prezentowane jest jednak tylko w określonych warunkach technicznych.
Więcej o Kabarecie można przeczytać i obejrzeć na ich stronie www.kmp.art.pl

   

   

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH pochodzi z Kielc. Powstał w 2003 roku i mimo młodego wieku, doskonale radzi sobie na polskiej scenie kabaretu, zdobywając coraz większa popularność i uznanie wóród publiczności. Pod nazwą Kabaretu kryje się formacja dynamicznego, spontanicznego aktorstwa, grupa ironiczno-skandalicznej sztuki wokalnej oraz specjaliści do spraw rozbawiania każdej publiczności, w jednym... Kabaret, korzystając z klasycznych form kabaretowych, prezentuje doskonały humor, pełen spontaniczności, ujmując przy tym publiczność naturalnością i wdziękiem jednocześnie potrafi porwać widownię do wspólnej zabawy.
Obecny skład Kabaretu tworzą: Karol Golonka, Marcin Szczurkiewicz, Michał Tercz, Jarosław Sadza, Robert Stróżyk.
Tematyka ich programów najczęściej dotyka ludzkich słabości i pokus naszego życia. Wszystko traktowane jest z przymrużeniem oka i okraszone wyśmienitym dowcipem. Swoją improwizowaną w całości piosenką, do której tekst układa publiczność, potrafią porwać do zabawy najbardziej zatwardziałego ponuraka.
Więcej o Kabarecie i ich programie można zobaczyć na ich stronie www.ksm.art.pl

    

  

MADE IN CHINA. Ci, którzy kabaret widzieli mówią, że prezentują profesjonalne, energetyczne godzinne widowisko kabaretowe, gdzie żart goni żart i żartem pogania. Na ich koncertach jest śmiesznie, a chyba o to w tym wszystkim chodzi...
Kabaret Made In China prezentuje godzinny, profesjonalny spektakl kabaretowy, który jest integralną całością, stworzoną ze skeczy łączonych krótkimi scenkami i zapowiedziami. Ma swój charakterystyczny, mający ze sobą ścisły związek, początek i finał programu.
Kabaret Made In China gra w tej chwili program, który jest składanką najlepszych i najbardziej charakterystycznych skeczy kabaretu. Program ten był wielokrotnie, z wielkim powodzeniem grany na różnych scenach w całej Polsce (kluby studenckie, imprezy firmowe dla zaproszonej publiczności, imprezy plenerowe, puby, kluby artystyczne, teatry, domy kultury, programy telewizyjne etc.).
Kabaret Made In China jest autorem wszystkich, granych przez siebie skeczy i piosenek.
Oprócz gotowego spektaklu kabaretowego, kabaret może zaprezentować Państwu rzeczy napisane specjalnie na Państwa życzenie: scenariusz imprezy, wejścia konferansjera, scenki tematyczne, reklamówki audio i video.
Więcej szczegółów na  stronie www.madeinchina.art.plPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-06-15

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Są mędrkowie i mędrcy; jednych zrodziła wyśmienita pamięć; drugich filozofia
Aleksander Dumas

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt