Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Reorganizacja Straży Miejskiej w Rybniku


Prezydent Rybnika Adam Fudali podjął decyzję o rozwiązaniu Straży Miejskiej, funkcjonującej dotychczas jako jednostka organizacji wewnętrznej urzędu miasta. W zamian chce utworzyć miejską jednostkę budżetową pod nazwą „Straż Miejska”.Projekt uchwały rady miasta w tej sprawie ma zostać przedłożony radnym na najbliższej sesji, w środę 27 czerwca br. Jednostka budżetowa miałaby powstać z dniem 24 września br.

 

Z prośbą o opinię w sprawie zmiany formuły funkcjonowania rybnickiej Straży Miejskiej, prezydent Rybnika wystąpił do insp. Arkadiusza Pawełczyka, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

 

Decyzja o umieszczeniu Straży Miejskiej w strukturze urzędu miasta zapadła w 1991 roku. Od tego czasu zakres spraw będących przedmiotem jej działania znacząco się poszerzył (np. monitoring). Zwiększyła się też liczba zatrudnionych. W związku z tym prezydent Adam Fudali postanowił przedstawić Radzie Miasta Rybnika wniosek w  sprawie utworzenia jednostki budżetowej pod nazwą „Straż Miejska”. Jednostka ta, wyodrębniona organizacyjnie i finansowo, przejęłaby zadania realizowane dotychczas w urzędzie miasta. Utworzenie Straży Miejskiej jako samodzielnej, umundurowanej formacji pozwoli jej na sprawniejsze podejmowanie działań, mających na celu ochronę porządku publicznego na terenie miasta.

 

Prezydent Rybnika zwrócił się również do komendanta wojewódzkiego policji z prośbą o wydanie opinii w sprawie odwołania ze stanowiska dotychczasowego komendanta Straży Miejskiej w Rybniku i powołania na stanowisko - z dniem 25 czerwca br. - Pełnomocnika ds. Reorganizacji Straży Miejskiej, z zakresem obowiązków obejmującym kierowanie Strażą Miejską.

 

Po przyjęciu wspomnianej uchwały przez Radę Miasta Rybnika, wszyscy pracownicy Straży Miejskiej w Rybniku, łącznie z dotychczasowym komendantem, otrzymają wypowiedzenie umowy o pracę. W okresie reorganizacji rybnickiej Straży Miejskiej nastąpi ocena jej pracowników, ich weryfikacja oraz przedstawiane będą propozycje dalszej pracy. Z początkiem września br. powinna być znana lista osób, którym zaproponowana zostanie praca w nowej jednostce.

 

Jednocześnie, w związku z toczącym się postępowaniem dyscyplinarnym, prezydent Rybnika podjął decyzję o zawieszeniu w wykonywaniu czynności służbowych komendanta i zastępcę straży miejskiej. Nowopowołany pełnomocnik prezydenta przejąłby dotychczasowe obowiązki komendanta straży miejskiej, które pełniłby do czasu powołania nowego komendanta w trybie ustawy o pracownikach samorządowych.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-06-20

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Teatr uczy nas żyć, życie nas uczy udawać...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt