Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

REPEFENE po raz szósty


W dniach 28-30 września 2007 r. w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbędzie szósta edycja międzynarodowego przeglądu filmów nieprofesjonalnych: Rybnickie Prezentacje Filmu Niezależnego "RePeFeNe 2007".Obecnie trwa nabór offowych filmów konkursowych. Wszystkich twórców amatorów zachęcamy do pobrania regulaminu oraz karty zgłoszeń (uwaga: termin nadsyłania filmów i kart zgłoszeń mija 15 sierpnia 2007r.).

 

Organizatorami są: Dom Kultury Chwałowice, Klub Filmu Niezależnego i Instytucja Filmowa Silesia-Film wraz z Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach.

 

Festiwal dofinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Podczas trzydniowej imprezy odbędą się warsztaty filmowe, specjalne pokazy filmowe, zostaną zaprezentowane na dużym ekranie filmy, które zostały zakwalifikowane do części konkursowej.

Filmy oceniać będzie powołane do tego celu jury (w skład którego wchodzą: znany krytyk filmowy, autor wielu poczytnych książek i publikacji, dyrektor artystyczny "Silesia-Film"- Jan F. Lewandowski, publicysta kulturalny, krytyk literacki, pisarz, wieloletni dziennikarz Radia Katowice - Maciej Szczawiński oraz gość specjalny tegorocznych Prezentacji).

 

Pierwsze Prezentacje odbyły się w 2002 roku. Od tej pory corocznie na przełomie września i października, przez cały tydzień Rybnik żyje kinem offowym. Prezentacje skierowane są do wszystkich niezależnych twórców filmowych nieprofesjonalnych i profesjonalnych z całego kraju i z Europy. Corocznie do konkursu zostaje nadesłanych ok. 200 filmów z Polski i kilkanaście z Niemiec, Anglii, Austalii i Holandii.

Przegląd ma charakter warsztatowo-konkursowy. Przez 4 dni w kilku klubach i pubach Rybnika odbywają się pokazy filmów niezakwalifikowanych do konkursu. Przez dwa dni w Domu Kultury Chwałowice widzowie uczestniczą  pokazach konkursowych. Organizowane są także warsztaty filmowe, spotkania z ludźmi kina w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach.

 

Ostatni dzień Przeglądu poświęcony jest gościowi specjalnemu RePeFeNe. Do tej pory byli zaproszeni: aktor Ryszard Zaorski, operator filmowy Adam Sikora (autor zdjęć do filmów m.in. Lecha Majewskiego), Kazimierz Kutz, piosenkarz i aktor filmów niezależnych Paweł Kukiz i Jerzy Cnota (aktor mający na swoim koncie ponad 130 ról filmowych, np. zbójnik Gąsior w "Janosiku").
Corocznie imprezę prowadzi Maciej Szczawiński - dziennikarz Radia Katowice, poeta, a jury festiwalowemu przewodniczy Jan F. Lewandowski - krytyk filmowy, autor wielu książek i publikacji. W Prezentacjach uczestniczy co roku prawie 1000 kinomaniaków.

 

Informacje oraz zdjęcia z poprzednich edycji na stronie: http://www.kfn.strona.pl/kfn_repefene.htm

 

Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj:
Klub Filmu Niezależnego
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
www.kfn.strona.pl
www.dkchwalowice.plPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-07-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Panować nad sobą - to najwyższa władza.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt