Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Na ratunek Straż Miejska


Na początku lipca br. rybniccy strażnicy miejscy dwukrotnie brali czynny udział w ratowaniu życia i  zdrowia ludzkiego.Pierwsze zdarzenie miało miejsce na Placu Kopernika w Rybniku, gdzie strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o leżącej na  chodniku kobiecie. Funkcjonariusze, po przybyciu na miejsce, stwierdzili u niej brak czynności życiowych i natychmiast rozpoczęli masaż serca i sztuczne oddychanie. Po przybyciu pogotowia, wspólnie ze służbami medycznymi w strugach deszczu walczyli o życie kobiety przez 40 minut. Niestety po tym czasie lekarz pogotowia stwierdził zgon kobiety.
    

Podczas patrolowania miasta, funkcjonariusze straży miejskiej mają często pierwszy kontakt z ludźmi poszkodowanymi. Są więc przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a ich pojazdy służbowe wyposażone są w profesjonalne apteczki.

 

Inna dramatyczna sytuacja zdarzyła się na ul. Korfantego w Rybniku. W godzinach południowych dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańców bloku przy ul. Korfantego o leżącym na klatce schodowej mężczyźnie. Patrol, który przybył na miejsce potwierdził ten fakt i ustalił, że mężczyzna jest skrajnie osłabiony i wycieńczony, nie był w stanie samodzielnie stać na nogach. Po rozpoznaniu, funkcjonariusze straży miejskiej wezwali pogotowie ratunkowe. Przed przybyciem lekarza strażnicy pomogli mężczyźnie wejść do mieszkania i ustalili, że mieszka on sam, nie ma rodziny i nie utrzymuje kontaktów z sąsiadami. Następnie dyżurny straży miejskiej powiadomił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej o całej sprawie i zwrócił się z prośbą o interwencję. Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych strażnicy byli u mężczyzny celem sprawdzenia sytuacji. Ponownie wezwali pogotowie i wtedy lekarz stwierdził, że mężczyzna jest wygłodzony i odwodniony, jednakże mężczyzna odmówił przewiezienia do szpitala. Następnego dnia rano, z polecenia dyżurnego, strażnicy pojechali ponownie sprawdzić stan mężczyzny. Z rozmowy z sąsiadami dowiedzieli się, że byli tam pracownicy opieki społecznej oraz lekarz pogotowia. Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej poinformował, że mężczyzna został przewieziony do szpitala. I właśnie dzięki mieszkańcom tego bloku udało się pomóc człowiekowi tak, że nie doszło do kolejnej tragedii.

 

Straż Miejska w Rybniku apeluje więc, żeby nie być obojętnym w stosunku do innych. Przecież w każdej chwili możemy spotkać kogoś komu trzeba pomóc. Może też zdarzyć się, że pomoc potrzebna będzie właśnie nam…

 

 

Źródło: Straż Miejska

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-07-18

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kiedy coś uparcie gaśnie - zaufaj iskierce nadziei.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt