Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Bez wojska do rezerwy


Do końca roku poborowi mogą składać, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 21 czerwca br., wnioski o przeniesienie do rezerwy. 

Decyzja dotyczy poborowych korzystających z odroczenia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego oraz tych, których ojciec, matka, ojczym, macocha, przysposabiający, brat lub siostra w czasie pełnienia czynnej służby wojskowej zmarli lub zostali uznani za inwalidów wojskowych.

  
Wnioski należy składać w wojskowej komendzie uzupełnień do dnia 31 grudnia 2007r. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Przeniesienie do rezerwy nie dotyczy poborowych przeznaczonych do służby zastępczej i tych, którzy złożyli wnioski o przeznaczenie do tej służby.


Na mocy rozporządzenia w sprawie przeniesienia części poborowych do rezerwy wojskowi komendanci uzupełnień przeniosą do rezerwy, do dnia 31 stycznia 2008r., również poborowych, którzy:

  1. nie ukończyli szkoły podstawowej lub posiadają tylko wykształcenie podstawowe i nie ukończyli gimnazjum albo posiadają tylko wykształcenie gimnazjalne, zdobyte z dwuletnim lub większym opóźnieniem - na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum, lub ukończyli szkołę specjalną;
  2. są absolwentami szkół wyższych przeznaczonymi do odbycia przeszkolenia wojskowego,  a absolwentami stali się w roku 2007 lub wcześniej, lecz studia rozpoczęli przed rokiem akademickim 2002 / 2003;
  3. są absolwentami szkół resortu MSWiA i bezpośrednio po ukończeniu szkoły podjęli służbę  w jednostkach podległych ministrowi SWiA, a także w  Agencji Bezp.Wewn., Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojsk., Służbie Więziennej.
  4. z dniem ukończenia szkół wyższych, absolwentów tych szkół, którzy bezpośrednio po ich ukończeniu podjęli pracę w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Pełna treść rozporządzenia opublikowana została w Dzienniku Ustaw Nr 121, pod pozycją 834.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-07-31

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Przyjaciel to ktoś kto rozumie twoje milczenie
i nie pyta o powód.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt