Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Tydzień w Straży Miejskiej


Miniony tydzień okazał się dla rybnickiej Straży Miejskiej  wyjątkowo bogaty w interwencje.W piątek, 10 sierpnia ok. godz. 5:30 na ul. 3-go Maja patrol Straży Miejskiej zauważył mężczyznę leżącego na przejściu dla pieszych. Mężczyzna, 55-letni mieszkaniec Rybnika, został potrącony przez kierującego pojazdem marki Peugeot, również mieszkańca Rybnika. Strażnicy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy. Na miejsce zdarzenia została wezwana Policja oraz Pogotowie Ratunkowe, które zabrało poszkodowanego mężczyznę.
 
W czwartek, 9 sierpnia o godz. 20:40 patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Prostą, gdzie w dniu poprzednim miał miejsce wypadek drogowy. Na miejscu okazało się, że w wyniku wypadku doszło do złamania latarni ulicznej i uszkodzenia kabla zasilającego. Nieprawidłowo zabezpieczony kabel spowodował zapalenie się trawy. Strażnicy natychmiast wezwali Pogotowie Energetyczne, a sami zabezpieczyli teren. Po niespełna 10 minutach przybyła na miejsce ekipa i usunęła zagrożenie.
 
W środę, 8 sierpnia ok. godz. 14:45 funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali powiadomieni o nietrzeźwym mężczyznie zakłócającym porządek publiczny w jednym z ogródków piwnych, znajdujących się na Rynku. Przybyły na miejsce patrol Straży stwierdził, że nietrzeźwy mężczyzna rzuca butelkami z piwem oraz popielniczką w szybę wystawową McDonald’s, nie zważając na znajdujących się w pobliżu ludzi. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Mężczyzna został przewieziony na Komendę Straży Miejskiej, skąd został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe, gdyż istniało zagrożenie, że mężczyzna targnie się na swoje życie.
 
We wtorek, 7 sierpnia ok. godz. 14:30 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie, dotyczące kradzieży telefonów komórkowych na terenie kąpieliska „RUDA”. Na miejscu strażnicy stwierdzili, że poszkodowane zostały dwie osoby które miały sporo szczęścia, gdyż złodziej został złapany na gorącym uczynku przez innego mężczyznę wobec czego kobiety odzyskały swoją własność. W  związku z tym, iż wartość skradzionych przedmiotów przekraczała 250 zł, złodziej odpowie za popełnienie przestępstwa.

   

Okazuje się, że zagrożeniem dla zwierzyny leśnej mogą być nie tylko dzikie zwierzęta, ale także psy, nieodpowiedzialnie pilnowane przez swoich właścicieli. Pomimo tego, że Straż Miejska nieustannie upomina, jakie środki ostrożności powinien zachować posiadacz psa, nadal zdarzają się takie wypadki jak opisany poniżej:
W niedzielę, 5 sierpnia b.r. o godz. 8:10 do Komendy Straży Miejskiej w Rybniku zadzwoniła pracownica MOSiR-u mieszczącego się na ul. Hotelowej w Rybniku, która poinformowała, że na drodze dojazdowej do ośrodka pies zagryza sarnę. Strażnicy udali się na miejsce zdarzenia, gdzie faktycznie leżało zagryzione zwierzę. Strażnicy udali się na poszukiwanie psa, lecz winowajca tym razem zdołał uciec. Weterynarz stwierdził, że sarnę można zabrać do utylizacji, gdyż na naszym terenie nie panuje wścieklizna. Z relacji świadka wynika, że pies był duży i bardzo agresywny. Nie trudno wyobrazić sobie, jak szybko w wygłodzonym psie budzi się instynkt myśliwego. To już drugi przypadek w ostatnim czasie (stado kóz zaatakowanych przez psa rasy amstaff), kiedy brak odpowiedzialności i rozwagi właścicieli psów, przyczynił się do ataku na inne zwierzęta. Tym razem zginęła sarna, jednak następnym razem może to być człowiek, więc miejmy nadzieję, że w przyszłości każdy posiadacz psa zadba o to, aby jego pupil nie oddalał się na długość smyczy.


Źródło: Straż MiejskaPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-08-13

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt