Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Firma Messer inwestuje 30 mln euro w Rybniku


Firma Messer, producent i dostawca gazów technicznych, specjalnych oraz urządzeń spawalniczych, inwestuje blisko 30 mln euro w zakład w Rybniku. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 2 października.Zakład od 2009 roku będzie produkować gazy techniczne, medyczne i spożywcze na potrzeby rynku polskiego, słowackiego oraz czeskiego. Zakład będzie należeć do najnowocześniejszych jednostek rozdziału powietrza na świecie i zostanie wyposażony w najnowsze, sprawdzone rozwiązania technologiczne.

  

Zakład - o powierzchni 1.000 m2 - położony na ok. 2,5-hektarowej działce, będzie pracował w ruchu ciągłym (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Bezpośrednimi odbiorcami gazów skroplonych wytwarzanych przez Spółkę będą podmioty z Grupy Messer w Polsce, Czechach i Słowacji, które nabywać będą gazy w celu dalszego ich przetworzenia lub odprzedaży do swoich klientów. Gazy te znajdują zastosowanie w prawie wszystkich branżach, tj. w metalurgii, przemyśle chemicznym, spożywczym, elektronicznym, farmaceutycznym, obróbki metali, technologiach ochrony środowiska oraz w medycynie.

W Rybniku, obok ciekłych gazów technicznych, produkowany będzie również tlen medyczny, który jest stosowany m.in. w lecznictwie zamkniętym, jak i w terapii domowej wspomagając proces oddychania osobom z chronicznymi problemami oddechowymi. Oprócz tego instalacja produkować będzie azot o bardzo wysokim poziomie czystości do zastosowań w przemyśle spożywczym.

   
Budowa zakładu produkcyjnego w Rybniku będzie koordynowana przez przedsiębiorstwo budowy instalacji przemysłowych Cryogenic Engineering, spółkę joint venture firmy Messer i największego chińskiego producenta instalacji rozdziału powietrza HangYang Ltd. Spółka joint venture będzie także zajmować się działalnością produkcyjną zakładu. Budowa instalacji rozdziału powietrza po raz pierwszy umożliwia firmie Messer posiadanie niezależnego systemu zaopatrzenia na największym rynku zbytu dla gazów przemysłowych w Europie Środkowej tzn. w Polsce. Messer Polska Sp. z o.o., druga pod względem wielkości spółka córka grupy Messer osiągnęła w ubiegłym roku obrót w wysokości 50 milionów euro.

   
Grupa Messer
Messer zalicza się do największych firm produkcyjnych gazów przemysłowych. Prowadzi działalność na rynkach 30 krajów w Europie, Azji i w Peru; w jej strukturach znajduje się ponad 60 spółek operacyjnych. Wszystkie działania międzynarodowe zarządzane są z siedziby znajdującej się we Frankfurcie nad Menem, a sterowanie centralnymi funkcjami technicznym w zakresie logistyki, inżynieringu, produkcji i technologii zastosowania odbywa się z Krefeld. W roku 2006 ponad 4.200 pracowników zapewniło wypracowanie skonsolidowanego obrotu o wysokości ponad 630 milionów euro.

 

Na ten temat pisaliśmy również  TUTAJ
Wizualizacja rybnickiego zakładu (materiały firmy MESSER)

Od lewej: prezydent Rybnika Adam Fudali, właściciel i CEO Messer Group GmbH, Stefan Messer oraz prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Piotr Wojaczek (fot. K. Jaroch)

Tuż po wmurowaniu ... (fot. K. Jaroch)
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-10-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt