Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Otworkowe Zaduszki w Chwałowicach


Dom Kultury Chwałowice zaprasza na "Otworkowe Zaduszki" czyli kolejną z imprez z cyklu Wieczór Sztuk, która odbędzie się w najbliższy piątek, 9 listopada o godz. 18.00W programie:

 

 

Filmy otworkowe:
MARTA KOTLARSKA - 11 krótkich filmików otworkowych "Wehikuł czasu"
JAKUB KASZUBA - "Otworek Film" i "Krótkootworkowy film o brzoskwince"
AGNIESZKA BABIŃSKA + JANUSZ MUSIAŁ - "Sen"
JANUSZ MUSIAŁ - "Ogród", "Komnata snu", "Obserwacje morza"

 

Pokazy multimedialne:
PAWEŁ JANCZARUK - "Ślad słońca"
BARBARA PANEK- "Bez tytułu" i "Fotografie”

    

Wykłady:
GEORGIA KRAWIEC - "Współczesna fotografia otworkowa z Niemiec"
PAWEŁ JANCZARUK - "Fotografia otworkowa, a techniki szlachetne fotografii"

    

Koncert:
Trio DJANGO w składzie:
ANDRZEJ TREFON - gitara
JAN CICHY - gitara basowa
LEON PŁACHTA - skrzypce

   

Otwarcie wystaw w ramach II ogólnopolskiego festiwalu fotografii Otworkowej
RYSZARD KARCZMARSKI - "Przestrzeń światła" (Galeria Kolumnowa)
GEORGIA KRAWIEC - "Niemcy w Polsce" (Galeria DeKa)
PAWEŁ JANCZARUK - "Domek fotografa" (Galeria DeKa)

 

Ryszard Zbigniew KARCZMARSKI - urodził się 6 kwietnia 1957 r. w Gdyni. Studiował na UMCS
w Lublinie na wydziale Pedagogiki i Psychologii gdzie w 1984 r. uzyskał tytuł magistra techniki. Początkowo pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej i średniej. Był fotografem Muzeum Ziemi Chełmskiej oraz instruktorem fotografii. Od 1990 r. prowadzi własną firmę fotograficzną.
W 1996 r. uzyskał dyplom mistrzowski. Od 1984 r. członek Foto Klubu Ziemi Chełmskiej, od 2001r. członek ZPFP oraz ZPAF. Od roku 2003 prezes Okręgu Lubelskiego w ZPAF. Jest autorem cykli fotograficznych: "Prawosławie", "Nocne pejzaże", "Pogranicze wschodniej Polski". W 1996 r. powołał autorską galerię fotografii w Chełmie przy ul. Lwowskiej 26. Współpracował z Tygodnikiem Chełmskim. Prowadził warsztaty fotograficzne Koło 2005. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, laureat licznych nagród.

 

Georgia KRAWIEC - urodziła się w 1972 r. spędziła połowę swego życia u naszych zachodnich sąsiadów. Jest m.in. absolwentką Fotografii na Uniwersytecie Siegen, (Niemcy), gdzie studiowała w klasie Prof. Jürgena Königsa. Od roku 2000 pracuje jako niezależny artysta fotograf. Obok fotomontażu i różnych technik artystycznych analogowej manipulacji obrazu zajmuje się fotografią otworkową oraz technikami szlachetnymi. Od 2002 r. naucza Fotografii Eksperymentalnej i Technik Szlachetnych w Studium ZPAF oraz w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Jej prace fotograficzne znajdują się w zbiorach prywatnych i publicznych w Polsce i w Niemczech.

   

Paweł JANCZARUK- współzałożyciel działającego w latach 1982 - 94 Młodzieżowego Laboratorium Fotograficznego. Od 1982 r. członek Lubuskiego Towarzystwa Fotograficznego. Od 1987 r. uczestnik i organizator Warsztatów Fotograficznych w Broniszowie. W latach 1989 - 91 prowadził Amatorski Klub Fotografii Artystycznej oraz galerię fotografii AKFA. Od 1993 roku współprowadzi galerię fotografii "Pod Kaczką". Był współzałożycielem działającej w latach 1995 - 97 grupy RAF. W latach 1997 - 98 prowadził galerię fotografii"Ostatni seans". Od 1998 r. jest członkiem Grupy Inicjatyw Fotograficznych. Od 1999 r. współprowadzi galerię fotografii "Projekt". W 1999 r. otrzymał tytuł Artysty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Stowarzyszenie Twórców. Od 2003 r. członek ZPAF - Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestniczył w około 260 wystawach zbiorowych, gdzie otrzymał ponad 60 nagród. Jest autorem 10 wystaw indywidualnych oraz 13 współautorskich (wraz z Barbarą Panek). Jest współautorem (z Barbarą Panek) minialbumów „Gdzie przydrożny Chrystus stał”, „Zielona Góra – cztery odsłony”. Obecnie pracuje w "Gazecie Lubuskiej" jako Footoreporter. Mieszka w Zielonej Górze.

 

TRIO DJANGO :


Andrzej TREFON - wszechstronny gitarzysta, kompozytor, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Zawodowo gra od ponad 30 lat. Muzyk sesyjny, członek wielu zespołów i orkiestr, m.in.: Big Band Katowice, Big Band Andrzeja Rosiewicza, Big Band Wiesława Pieregorólki, Orkiestra Polskiego Radia w Opolu. Jest laureatem wielu nagród indywidualnych i zespołowych, Kilkakrotnie uczestniczył w festiwalach “Jazz nad Odrą" (gdzie zdobył tytuł laureata) oraz Jazz Jamboree. Występował w wielu krajach świata.


Jan CICHY - muzyk sesyjny, kompozytor, gitarzysta basowy, również absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Brał udział w festiwalach “Jazz nad Odrą" (tytuł laureata i wyróżnienia indywidualne) oraz Jazz Jamboree. Członek wielu zespołów ("Extra Ball", zespół Zbigniewa Namysłowskiego, Big Band Katowice). Współpracował również z wokalistami Izą Zając i Markiem Bałatą. Gra od ponad 30 lat nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach świata.


Leon PŁACHTA- skrzypek, puzonista, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Długoletni członek zespołu Czesława Gawlika (Rybnik) oraz formacji “Grupa bez nazwy” (Racibórz).

 

 

Źródło: Dom Kultury ChwałowicePoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-11-05

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę, bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół.
(J. Drobek)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt