Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Przejrzysty Rybnik


Po raz kolejny Rybnik znalazł się w gronie miast nagrodzonych certyfikatami w akcji "Przejrzysta Polska".16 listopada br. w siedzibie „Gazety Wyborczej” odbyła się ceremonia wręczenia certyfikatów dla wszystkich jednostek samorządu, które z sukcesem zakończyły program Przejrzysta Polska Forum 2007.

Więcej o realizacji akcji "Przyjrzysta Polska 2007 w Rybniku TUTAJ

 

W ramach tego etapu programu przeprowadzony został audyt 108 zadań wdrożonych w ramach Akcji Masowej Przejrzysta Polska. Wynikiem audytu jest zaplanowanie lub wdrożenie działań naprawczych i korygujących.


Do udziału w spotkaniu zostało zaproszonych 47 samorządów, którym udało się wykazać trwałość i ciągłość rozwiązań zastosowanych zgodnie z zasadami modelu Przejrzystej Polski. Podczas spotkania podsumowano wyniki akcji oraz zaprezentowano nowy Model Przejrzystej Polski.


W spotkaniu wzięła również udział 10-osobowa grupa przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych z Kazachstanu. Ich wizyta jest częścią szkolenia gdzie są prezentowana zasady Modelu oraz sposoby wdrożenia zadań.


Program Przejrzysta Polska jest realizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej przy współpracy m.in. z Polsko-Amerykańską Fundacji Wolności od 2004 roku. Od początku trwania programu wzięło w nim udział blisko 800 samorządów. Promuje on narzędzia pozwalające samorządom usprawnić walkę z korupcją, komunikację z mieszkańcami oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi.


W zasadniczej fazie akcji w 2005 roku wzięło udział blisko 800 gmin i powiatów. Ponad 400 z nich wdrożyło zadania obowiązkowe i ukończyło tym samym projekt, co zostało potwierdzone specjalnym certyfikatem. Blisko 200 samorządów z grupy laureatów zdecydowało się wdrażać kolejne zadania w ramach kontynuacji akcji w 2006 roku. Ponad 120 z nich ukończyło kontynuację. Edycja Przejrzysta Polska 2007 w efekcie zgłaszanych przez samorządy postulatów przybrała formę Forum, skupiającego najlepszych z najlepszych, czyli laureatów poprzedniej edycji. Grupa samorządów, które najsprawniej wdrażały zadania Przejrzystej Polski przeprowadziła wewnętrzny audyt w swych jednostkach oraz z pomocą ekspertów regionalnych wybrała i opisała najlepsze praktyki.


Pomysłodawcy przedsięwzięcia - Polsko-Amerykańska Fundacji Wolności, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja im. S. Batorego, Gazeta Wyborcza, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Bank Światowy - postanowili w odpowiedzi na postulaty samorządów kontynuować wsparcie dla laureatów programu poprzez stworzenie Nowego Modelu działań w ramach nowej edycji Przejrzystej Polski.
Certyfikat dla Rybnika
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-11-21

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Przegrać to nie znaczy nie mieć racji.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt