Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

„Gwiazdki, bombki, pierniki, kolędy i zapach świątecznej choinki”...


... to tytuł projektu, który otrzymał dofinansowanie w ramach wspierania programów edukacyjnych i profilaktyczno – wychowawczych realizowanych przez placówki wychowania pozaszkolnego.Projekt realizowany jest zgodnie z rządowym programem poprawy bezpieczeństwa w szkołach i placówkach „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”.
 
Dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł zostanie wykorzystane przez Młodzieżowy Dom Kultury  oraz 32 przedszkola, 5 zespołów szkolno-przedszkolnych i 2 szkoły podstawowe z terenu Rybnika.
 
Projekt „Gwiazdki, bombki, pierniki, kolędy i zapach świątecznej choinki” jest skierowany do dzieci przedszkolnych i dzieci uczących się w klasach zerowych (ogółem jest to ok. 3500 rybnickich uczniów) i trwa od  05.11.2007r.  do  14.12.2007r.
 
W ramach tego projektu odbędą się trzy konkursy związane z tematyką Bożego Narodzenia. Konkursy te mają zmotywować zarówno dzieci, jak i ich nauczycieli do różnorakich działań artystycznych, mających na celu ukazanie rodzinnej atmosfery oczekiwania na przyjście Dzieciątka  oraz magii świąt bożonarodzeniowych.
  
Dzieci będą wykonywały ozdoby choinkowe, uczyły się kolęd i pastorałek, będą poznawały zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia. Najładniejsze prace plastyczne i ozdoby choinkowe zostaną nagrodzone i przedstawione na wystawie pokonkursowej w MDK, a najładniej zaśpiewane kolędy i pastorałki będzie można usłyszeć na koncercie galowym w obecności władz miasta, oświaty i mediów. Natomiast w przedszkolach zostaną zorganizowane wystawy pozostałych prac, na które zostaną zaproszeni rodzice, gdzie będą mogli wysłuchać kolęd i pastorałek śpiewanych przez swoje dzieci.
 
Głównym celem tego projektu jest pokazanie dzieciom i ich rodzicom możliwości aktywnego i efektywnego sposobu spędzania czasu wolnego. Dzięki takim zajęciom rodzice nie muszą obawiać się o swoje pociechy i ich bezpieczeństwo, a same dzieci nauczą się, że dobra zabawa to nie tylko granie na komputerze i oglądanie telewizji, lecz również możliwość spędzenia czasu wraz z rówieśnikami w MDK, kiedy każda minuta gwarantuje zabawę i rozwój.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-12-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę, bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół.
(J. Drobek)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt