Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Nagroda Europejska dla Rybnika


Urząd Miasta Rybnika jako jedyna jednostka administracji samorządowej w Polsce wyróżniony został Europejską Nagrodą w zakresie sektora publicznego.Aplikacje złożyły również miedzy innymi urzędy miast w Poznaniu, Gdańsku czy Bełchatowie.
W konkursie udział wzięło ponad 320 organizacji administracji publicznych z ponad 25 krajów Europy. Zwycięzcami EPSA 2007 zostało sześć organizacji publicznych z Belgii, Niemiec, Rumunii, Szwecji oraz dwie z Wielkiej Brytanii, które stały się w ten sposób wzorcami do naśladowania w procesie modernizacji struktur administracyjnych.
Pierwsze nagrody zostały przyznane na konferencji EPSA, która odbyła się w Lucernie w Szwajcarii w dniach 12 i 13 listopada 2007 r. Zarówno konferencja jak i ceremonia rozdania nagród była wielkim wydarzeniem dla wszystkich struktur administracyjnych w całej Europie.
W konferencji wzięło udział około 400 uczestników, reprezentujących swoje organizacje w zakresie upowszechniania dobrych praktyk w sektorze publicznym państw europejskich.
 
Oprócz 6 nagród głównych, 59 publicznych struktur administracyjnych z całej Europy otrzymało wyróżnienia w postaci dyplomów uznania. Dyplomy te, zdaniem organizatorów, zmotywują inne struktury administracyjne i wskażą im właściwe wzorce, z których należy uczyć się dobrych praktyk i fundamentów budowania nowoczesnych struktur i metod zarządzania w administracji.

W czerwcu br. wpłynęło do UM Rybnika pismo z Departamentu Służby Cywilnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zachęcające laureatów i finalistów konkursu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Przyjazny Urząd Administracji Samorządowej 2006” do udziału w konkursie o Europejska Nagrodę w zakresie Sektora Publicznego organizowanym przez Bertelsmann Stiftung, Uniwersytet w Speyer (DHV) oraz Europejską Grupę Administracji Publicznej (EGPA). 


Nowa inicjatywa w zakresie upowszechniania dobrych praktyk w sektorze publicznym państw europejskich otrzymała nazwę projektu EPSA (European Public Sector Award). Celem projektu jest zintensyfikowanie dialogu europejskiego na polu wdrażania praktyk innowacyjnych oraz umożliwienie instytucjom publicznym wspólnego doskonalenia procesu modernizacyjnego. Intencją projektodawców jest zidentyfikowanie wzorcowych instytucji publicznych w Europie oraz stworzenie nowoczesnej platformy wymiany doświadczeń i wzajemnego uczenia się.

Do konkursu o Europejska Nagrodę mogły zgłosić się wszystkie instytucje publiczne, które doskonałe wyniki działalności zawdzięczają aktywnej i długofalowej polityce rozwoju.


W bieżącym roku sam udział w  konkursie był bezpłatny a Europejska Nagroda została przyznana w trzech kategoriach :
· Umiejętność współpracy
· Osiąganie celów w sytuacji ograniczonych środków
· Skuteczna odpowiedź na zmiany demograficzne

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2007-12-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę, bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół.
(J. Drobek)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt