Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Straż Miejska czuwa...


Kolejny tydzień był dla rybnickiej Straży Miejskiej bogaty w interwencje.  • W piątek 01 lutego 2008 r. o godz. 18:30 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu na ul. Reja za budynkiem, w którym mieści się PZU. Na miejsce zdarzenia udał się patrol mieszany w składzie strażnik miejski i policjant pełniący służbę w centrum miasta. Zgłoszenie potwierdziło się, trzy osoby spożywały alkohol, a jedną z nich była 13 - letnia dziewczynka. Osoby te przewieziono na Komendę Miejską Policji, gdzie nieletnią poddano badaniu alkomatem. Wynik 13 - latki to ponad 0,9 promila. Dziewczynka została przekazana rodzicom.
  • W sobotę 02 lutego 2008 r. nad ranem ok. godz. 05:10 funkcjonariusz Straży Miejskiej pełniący służbę w centrum monitoringu zauważył bójkę na ul. Raciborskiej w rejonie lokalu IMPERIUM.  Na miejsce udał się patrol, który zastał kilka osób biorących udział w bójce.   W tym były trzy osoby poszkodowane, które wskazały 23-letniego mężczyznę jako prowokatora zajścia. Na miejsce przybył również patrol Policji, który wraz ze  strażnikami przewiózł poszkodowanych i prowodyra do Komendy Policji w celu ustalenia przebiegu wydarzeń.
  • W sobotę rano tj. 02 lutego 2008 r. ok. 07:15 z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej patrol, pełniący służbę w centrum miasta, udał się na Rynek, gdzie miało odbywać się spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Na Rynku zastano cztery osoby, z których jedna spożywała alkohol. Osoba ta nie posiadała przy sobie żadnych dokumentów, więc została przewieziona na Komendę Miejską Policji. Okazało się, iż jest to osoba nieletnia, która podczas badania na alkomacie miała 1,6 promila.
  • W czwartek 31 stycznia 2008 r. ok. godz. 14:00 w kamienicy na ul. Saint Vallier wybuchł pożar, paliło się jedno z mieszkań. Na miejsce udał się patrol Straży Miejskiej w celu udzielenia wsparcia przebywającym tam strażakom. Strażnicy Miejscy ustalili i zawiadomili administratora kamienicy, a następnie zabezpieczyli teren, przed dostaniem się do mieszkań osób postronnych, do momentu ich przybycia. Pomagali również w transporcie osób poszkodowanych w pożarze ze Szpitala Wojewódzkiego.
  • W sobotę 02 lutego o godz. 16:20 na polecenie dyżurnego Straży Miejskiej patrol udał się na ul. Chalotta, gdzie miało mieć miejsce spożywanie alkoholu. W momencie, gdy strażnicy podjechali we wskazane miejsce trzech młodych mężczyzn rzuciło się do ucieczki. Funkcjonariusz pełniący służbę w centrum monitoringu umiejętnie poprowadził strażników, tak, że w efekcie po 10  minutach złapano nieco zaskoczonych, ale z dobrą kondycją fizyczną, uciekinierów na ul. Wiejskiej. Cała trójka została przewieziona na Komendę Miejską Policji w celu potwierdzenia danych osobowych oraz poddania badaniu na alkomacie. Osobami tymi okazali się 14 - letni mieszkańcy Rybnika , którzy w wydmuchanym powietrzu mieli ok. 0,2 promila.

Więcej informacji na temat bieżących interwencji Straży Miejskiej można znaleźć na stronie: www.straz.rybnik.pl

 

Źródło: Straż MiejskaPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-02-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt