Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Sukcesy rybnickich ratowników


Świetnie zaprezentowali się rybniccy ratownicy na pierwszych zawodach z cyklu I Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym, jakie odbyły się 10 lutego w Knurowie.Idea imprezy polega na comiesięcznej organizacji zawodów ratowniczych w różnych miastach Polski. Dzięki temu ratownictwo wodne zaczyna się również bardzo dynamicznie rozwijać także w kierunku sportu kwalifikowanego.
 
W pierwszych zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników i 50 zawodniczek z 24 drużyn z całej Polski m.in. ze Słupska, Poznania, Warszawy i Wrocławia. Śląsk reprezentowała ekipa gospodarzy oraz Rybnik, Katowice, Racibórz i Zabrze.
Ratownicy rywalizowali w kategoriach open/senior, 20 lat i starszych oraz 19 lat i młodszych (juniorzy) w konkurencjach: 200 m z przeszkodami, 50 m ratowanie manekina, 100 m kombinowane, 100 m ratownik.
 
Z rybnickich zawodniczek najlepiej wypadła juniorka Wioletta Cygan, trzecia  w klasyfikacji łącznej open/senior. Wioletta tryumfowała w konkurencji 100 m ratownik, była druga w kategorii juniorów w konkurencji 100 m kombinowanych oraz czwarta w kategorii juniorów na 200 m z przeszkodami.
 
Na wyróżnienie zasłużyły także: Agnieszka Bieniak – brązowa medalistka w konkurencji 50 m ratowanie manekina w kategorii Open (dało jej to drugie miejsce w kategorii senior) i zwyciężczyni konkurencji 100 m ratownik w kategorii senior (4 miejsce w kategorii Open), Monika Nowak -  trzecia w konkurencji 100 m ratownik zarówno w kategorii Open i Junior oraz Patrycja Kowolik – brązowa medalistka w konkurencji 100 m ratownik w kategorii Senior.
 
Wśród rybnickich ratowników najlepiej wypadł Tomasz Wiencek – m.in. drugi  w konkurencji 100 m ratownik w kategorii Junior (5 w kategorii Open). Krzysztof Roman dwukrotnie uplasował się w pierwszej dziesiątce Juniorów w konkurencjach 50 m ratowanie manekina i 100 m ratownik.
Z innych śląskich ekip świetnie wypadli również: Daniel Bugdol (Racibórz) – drugi w klasyfikacji końcowej oraz Bartłomiej Bober (Knurów) – trzeci w klasyfikacji końcowej.
 


Damian Grzegorzyca
Wioletta Cygan (na pierwszym planie) zwyciężyła w konkurencji 100 m ratownik

Tomasz Wiencek (po lewej) zdobył srebro w konkurencji 100 m ratownik w kategorii juniorów

Rybnicka ekipa w komplecie…Na zdjęciu z przodu od lewej: Patrycja Kowolik, Monika Nowak, Sławomir Walento (prezes OR WOPR Rybnik a zarazem trener drużyny). Z tyłu od lewej: Wioletta Cygan, Agnieszka Bieniak, Krzysztof Roman i Tomasz Wiencek
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-02-20

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Przegrać to nie znaczy nie mieć racji.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt