Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rybnik na EURO 2012


Rybnik znalazł się w grupie dziesięciu śląskich ośrodków, wytypowanych jako obiekty pomocnicze do rozgrywek EURO 2012. Taką informację za Gazetą Wyborczą podał portal http://www.gazeta.pl/Niżej prezentujemy treść artykułu, który dostępny jest również pod adresem: http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35027,4952244.html

 

Uczestnicy Euro 2012 będą trenować na Śląsku?

Maciej Blaut

2008-02-21, ostatnia aktualizacja 2008-02-21 21:07


Dziesięć miast z naszego regionu ubiega się o status centrów pobytowych dla reprezentacji uczestniczących w piłkarskich mistrzostwach Europy.


Ministerstwo Sportu zakończyło zbieranie kandydatur miast, które ubiegają się o to, aby to na ich stadionach trenowały drużyny narodowe, które będą występowały podczas Euro 2012. Z całego kraju napłynęła ponad setka zgłoszeń. Województwo śląskie reprezentuje dziesięć ośrodków. Już w pierwszej kandydaturze zgłoszeniowej Chorzowa do organizacji mistrzostw, jako obiekty pomocnicze wytypowano stadiony Ruchu Chorzów, GKS-u Katowice, Górnika Zabrze, Energetyka Rybnik oraz ośrodki w Pawłowicach i Start w Wiśle. Teraz dodano do nich także stadiony w Sosnowcu, Bielsku-Białej, Tychach i Wodzisławiu.

 

- Spośród zgłoszonych ofert komisja powołana przez ministra sportu wyselekcjonuje te centra, które spełniają podstawowe wymogi UEFA. Wybrane w pierwszym etapie propozycje zostaną poddane szczegółowej analizie i spośród nich wyłonione zostaną te, które znajdą się na liście przedsięwzięć Euro 2012 - informuje Małgorzata Pełechaty, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sportu. Ostatecznego wyboru 16 centrów pobytowych, które zostaną przedstawione UEFA, dokona PZPN we wrześniu 2010 roku.

 

Już teraz można przypuszczać, że kilka śląskich kandydatur może mieć problem ze spełnieniem międzynarodowych standardów. Ośrodki treningowe powinny bowiem oferować m.in. najwyższej jakości boisko, szatnię o powierzchni 100 m kw., możliwość przeprowadzania treningów zamkniętych. UEFA sugeruje też posiadanie trzech dodatkowych boisk treningowych, w tym jednego ze sztuczną nawierzchnią. Poza tym centra pobytowe powinny być gotowe do użytkowania już na początku 2010 roku.

 

Dodajmy, że nawet jeśli mecze mistrzostw nie będą odbywały się na Stadionie Śląskim, to nie będzie to miało decydującego wpływu na losy naszych centrów pobytowych. Reprezentacje uczestniczące w imprezie mają bowiem swobodne prawo wyboru ośrodków treningowych i można się spodziewać, że postawią po prostu na najlepsze.

 

Chorzów na warsztatach
Przedstawiciele Chorzowa - jako jednego z sześciu polskich miast ubiegających się o prawo do organizowania meczów Euro 2012 - uczestniczyli w czwartek w Warszawie w spotkaniu z grupą ekspertów UEFA. Podczas tzw. warsztatów stadionowych przedstawiciele europejskiej federacji dopytywali o postępy w pracach modernizacyjnych Stadionu Śląskiego oraz doradzali nowe rozwiązania.

ksb

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-02-25

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Niestety, do swojego "za późno" każdy musi dojść sam...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt