Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Uczcili pamięć Jana Pawła II


W sobotę, 17 maja br., na terenie Gimnazjum nr 10 im. Jana Pawła II w Rybniku Ligocie-Ligockiej Kuźni, odbyły się uroczystości rocznicowe związane z postacią patrona szkoły.Dokładnie tego dnia minął rok, odkąd "dziesiątka" przyjęła imię Papieża - Polaka. Z tej okazji na terenie szkoły odprawiona została uroczysta msza święta, a także dokonano zasadzenia "Wadowickiego Dębu Pamięci Jana Pawła II". Całość tego świątecznego dnia dopełnił tradycyjny "Festyn Rodzinny w G10" z wieloma atrakcjami.

 

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz miasta Rybnika, z prezydentem  Adamem Fudalim na czele, dobrodzieje i przyjaciele szkoły, a także goście z Żor  - uczniowie jednego z gimnazjów, gdzie patronem również jest Karol Wojtyła, uczniowie, rodzice, a także wielu mieszkańców najbliższej okolicy.

 

Po nabożeństwie odbyła się uroczystość zasadzenia "dębu papieskiego", a przedstawiciele braci uczniowskiej złożyli uroczyste ślubowanie.
Jednocześnie w miejscu, gdzie posadzono wspomniane drzewko, zakopano również "kapsułę czasu" z listem do potomnych. Społeczność "dziesiątki" wyraziła nadzieję, że to miejsce będzie ważne nie tylko dla uczniów i pracowników szkoły, ale i mieszkańców przyległych terenów. W końcu "dęby papieskie" są unikatową pamiątką po naszym wielkim rodaku.

 

Po części oficjalnej dnia odbył się tradycyjny festyn. Oprócz stoisk  przygotowanych przez uczniów i rodziców, gdzie można było zakupić głównie artykuły spożywcze, przygotowano liczne atrakcje. Goście imprezy mogli spojrzeć na dzielnicę Ligota z wysokości... ok. 40 m (z wysięgnika wozu strażackiego z OSP w Kamieniu), wziąć udział w loterii fantowej (nagrodą główną był aparat cyfrowy!), a także śledzić bogaty program artystyczny.
Wśród atrakcji było tutaj przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów G10, występy szkolnych wokalistów i tancerek, popisy członków  Akademii Tańca "NADIR", ale także koncerty zespołów muzycznych, złożonych m. in. z uczniów i absolwentów "dziesiątki".


Na muzycznej scenie wystąpiły  takie grupy jak: "The Crossroads", "Dżinks", "Art of Sin", a także goście z  formacji "Tomato". Obserwując reakcje publiczności można wysnuć wniosek, że impreza przypadła do gustu większości gości. Warto zwrócić uwagę na fakt, że największą owację wzbudził jeden z uczniów I klasy G10, który brawurowo wykonał (w wersji oryginalnej!) przebój "Jożin z Bażin". Chyba nikt, kto odwiedził tego dnia Ligotę i Gimnazjum nr 10 nie mógł się nudzić!


Robert Furtak
Gimnazjum nr 10
Fot. Adam Pyszny (kl. III G10)

Fot. Adam Pyszny (kl. III G10)
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-05-21

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt