Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

"Działaj Lokalnie"


Do 16 czerwca organizacje, instytucje i grupy nieformalne z naszej części województwa mogą ubiegać się o dofinansowanie inicjatyw w ramach konkursu grantowego "Działaj Lokalnie".Organizatorzy oczekują na pomysły ludzi, którzy chcą działać z pożytkiem dla swoich społeczności i całego regionu. Pula dotacji wynosi w tym roku 43 tys. zł.
 
Tegoroczny konkurs w Rybniku i regionie odbywa się dzięki Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz zaangażowaniu Związku Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, starostw powiatu rybnickiego i raciborskiego. Ogólnopolska akcja "Działaj Lokalnie" realizowana jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.
 
"Działaj Lokalnie" wspiera projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs prowadzony jest z myślą o organizacjach pozarządowych, lokalnych instytucjach oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.
 
W konkursie mogą brać udział organizacje i instytucje, które mają siedzibę w gminach w następujących powiatach: raciborskim (Racibórz, Rudnik, Kuźnia Raciborska, Kornowac, Krzyżanowice, Krzanowice, Nędza, Pietrowice Wielkie), wodzisławskim (Pszów, Radlin, Rydułtowy, Wodzisław Śląski, Lubomia, Marklowice), rybnickim (Gaszowice, Jejkowice, Świerklany) oraz miastach Rybnik, Jastrzębie Zdrój i Żory.
  
Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS realizuje konkurs "Działaj Lokalnie" od 2005 roku. Dotychczas w ramach trzech konkursów przyznanych zostało ponad 30 dotacji o łącznej wartości 81 790,54 zł.
  
Osoby, które poszukują inspiracji do działania, mogą skorzystać z doświadczeń innych. Informacje o dotychczasowych konkursach, przykłady dobrych praktyk oraz regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie http://www.cris.org.plPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-05-26

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt