Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kadetki w finałach


Po wielu latach przerwy kadetki RMKS Rybnik awansowały do ścisłego finału Mistrzostw Polski.Po zwycięskim ćwierćfinale w Gdyni przyszła kolej na półfinałowe zmagania w Gorzowie Wielkopolskim. Przeciwnikami rybniczanek były kadetki ze Starachowic, które również wygrały swoją grupę ćwierćfinałową, pozostawiając w tyle drużyny z Rzeszowa, Rawicza oraz Grudziądza, drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego oraz dobrze znana naszym reprezentantkom drużyna z Pawłowic.

Spotkanie z AZS Gorzów Wielkopolski należało do najważniejszych w całym turnieju, bowiem gospodynie uważane były za faworytów grupy. Spotkanie rozpoczęło się w szybkim tempie i tak było do ostatniego gwizdka sędziego. Rybniczanki dzielnie odparły szybki napór gospodarzy i z każdą minutą bardziej kontrolowały wynik spotkania. Wynik spotkania - zwycięztwo rybniczanek 74:43 - nie odzwierciedla jego charakteru. Spotkanie było bowiem bardzo wyrównane.

 

Po cennym i wysokim zwycięstwie nad Gorzowem przyszła kolej na potyczkę z Gwarkiem Pawłowice. RMKS Rybnik, może nieco zdekoncentrowany i rozluźniony dotychczasowymi udanymi występami, dostał srogą lekcję od świetnie grającego zespołu z Pawłowic. W efekcie rybniczanki przegrały 66:75.

 

Maksymalna koncentracja, motywacja i żal po porażce i przekreślonej szansie pewnego już awansu do finału po dwóch dniach spowodowały, że RMKS Rybnik szybko przejął inicjatywę na boisku w meczu z UMKS Gracz Starachowice. Już po kilkunastu minutach gry było pewne, że kadetki RMKS Rybnik awansują do finału, bowiem ich determinacja i chęć zwycięstwa nie pozwoliłaby na zmianę wyniku.

Pomimo wysokiej wygranej (83:41) nie było jednak pewne, z którego miejsca RMKS Rybnik awansuje do finału. O wszystkim decydował ostatni mecz turnieju Gwarek Pawłowice - AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Zwycięstwo Pawłowic 89:80 zapewniło drużynie I miejsce. W tej sytuacji drugie miejsce należało do RMKS-u Rybnik.

 

W finale Mistrzostw Polski Kadetek, które odbędą się w dniach od 4 do 8 czerwca br. zagrają: MUKS Poznań, Huragan Wołomin, AZS UMCS Lublin, MOSM Bytom, ŁKS Łódź, MKK OSiR Sokołów Podlaski, Gwarek Pawłowice i RMKS Rybnik.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-05-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Człowiek się nie zmienia, tylko czasem daje się poznać z innej strony.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt