Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Dzień bez przemocy w Gimnazjum nr 3


W czwartek, 5 czerwca w Gimnazjum nr 3, tak jak i w kilku innych rybnickich szkołach, obchodzony będzie „Dzień bez przemocy”, który stanowi część ogólnopolskiej akcji Szkoła Bez Przemocy.Do akcji Gimnazjum nr 3 przystąpiło w październiku 2007 roku. W listopadzie wraz zatwierdzonym wnioskiem przystąpienia do programu otrzymaliśmy kodeks szkoły bez przemocy, który rozwieszony został w całej szkole.

 

W lutym br. lutym zorganizowano w ramach programu dzień uprzejmości, natomiast podczas dnia bez przemocy uczniowie spotkają się z funkcjonariuszem ds. nieletnich, (pogadanka nt. odpowiedzialności nieletnich, oraz bezpieczeństwa podczas wakacji), wezmą udział w pokazie taekwondo, a także obejrzą film „Jesteśmy tacy sami”, poruszający tematykę tolerancji.


Około 11.40 uczniowie Gimnazjum wraz z uczniami zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 35 wymaszerują do parku przy Domu Kultury Chwałowice niosąc transparenty i czerwone balony symbolizujące agresję i przemoc, by po przyjściu na miejsce wypuścić je w powietrze lub przekuć na znak odrzucenia od siebie takich zachowań.

 

Założeniem i celem programu jest minimalizowanie zachowań ryzykownych, położenie kresu bezkarności, bezsilności, utajnianiu spraw. Program ten wspiera nauczycieli w formie publikacji zawierających informacje na temat pomocy dziecku, rodzicowi w trudnych sytuacjach np. tych związanych z przejawami przemocy stosowanych przez uczniów w szkole.
Właśnie 5 czerwca prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu, który patronuje całej akcji, zostanie wręczona księga z podpisami uczniów, nauczycieli, rodziców, stanowiąca formę forma listu otwartego, aby rząd przychylił się ku działaniom programu i hasłu przewodniemu "Razem przeciw przemocy". Uczniowie Gimnazjum również dołączą swoje podpisy.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.szkolabezprzemocy.plPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-06-05

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt