Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Pomóż określić straty


Fundacja Ośrodka KARTA prowadząca program "Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką" prosi o pomoc w gromadzeniu informacji o ofiarach II wojny światowej.Ponad 60 lat po zakończeniu II wojny światowej ponownie rozpoczęto zbieranie informacji o jej ofiarach. 1 września 2006 r. zainaugurowany został program "Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką". Jest on wspólną inicjatywą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Pamięci Narodowej.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie dostępnej w internecie listy poszkodowanych, na której znalazłoby się możliwie najwięcej nazwisk osób represjonowanych wraz z informacjami o ich wojennych losach. Dzięki temu być może uda się ostatecznie podsumować cierpienia narodu i oddać cześć pamięci ofiar.

Dane zbierane są w Ośrodku KARTA w Warszawie. Pracowników Ośrodka interesują losy wszystkich - poległych w walce, zamordowanych, osadzonych w obozach, więzieniach i gettach, przymusowych pracowników, osób wysiedlonych. Dlatego Ośrodek KARTA bardzo prosi o zgłaszanie się osób, które padły ofiarą prześladowań ze strony okupanta niemieckiego, lub które wiedzą o represjonowanych członkach rodziny lub przyjaciołach. Dane te zostaną uzupełnione o informacje pochodzące z muzeów, archiwów oraz publikacji książkowych.

Na stronie internetowej www.straty.pl można już dziś szukać wiadomości o losach ponad pół miliona osób, o których informacje przekazali nam oni sami, ich krewni, lub nasze partnerskie instytucje badawcze.

Aby przekazać posiadane informacje do Ośrodka wystarczy wypełnić ankietę dostępną na stronie internetowej (tam też szczegóły dotyczące programu) i odesłać ją do siedziby w Warszawie lub opisać losy poszkodowanego w liście wraz z jego dokładnymi danymi osobowymi.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-06-16

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Prawdziwy przyjaciel ma ramiona przemoknięte twoimi łzami.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt