Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

"Osiemnastka w sieci"


Projekt rybnickiego CRIS na utworzenie Sieci inkubatorów Organizacji Pozarządowych uzyskał najwyższą liczbę punktów w ogólnopolskim konkursie grantowym i dofinansowanie w wysokości 3 343 268,00 zł.Inkubatory to instytucje pomagające powoływać do życia stowarzyszenia i fundacje, których sprawne funkcjonowanie określa jakość społeczeństwa obywatelskiego. Z obserwacji Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS wynika, że jedynie nowe organizacje mogą przywrócić ducha aktywności i zmieniać rzeczywistość społeczną według dobrych europejskich wzorców.

 

Najwyższa liczba punktów i pierwsze miejsce w konkursie (na 185 wniosków) przed organizacjami z dużych ośrodków miejskich to prawdziwe wyróżnienie dla rybnickiego Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Cieszy także fakt, że z ogólnopolskiej puli środków finansowych udało się pozyskać dla śląskich inicjatyw tak dużą kwotę. Rzadko  zdarza się, żeby instytucje jednorazowo otrzymywały dotacje takiej wysokości. Pozyskanie kilkumilionowych grantów na cele społeczne jest trudne nawet dla gmin, które dysponują o wiele bogatszym zapleczem.

 

Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu. Wtedy na obszarze czterech województw (śląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego) zostanie utworzona Sieć Inkubatorów Organizacji Pozarządowych. Województwa, w których powstaną inkubatory nie zostały wybrane przypadkowo - w rankingach aktywności społecznej wypadają najsłabiej. Wszystkich inkubatorów będzie 18 - stąd tytuł projektu. Partnerami CRIS w projekcie będzie katowicki KAFOS i Stowarzyszenie Współpracy Regionalnej.

 

W ofercie każdego z inkubatorów znajduje się cykl szkoleń, możliwość spotkania z doradcą i nawiązania współpracy z organizacjami z regionu. Pomoc udzielana przez personel inkubatorów jest bezpłatna. Jest to niezwykle ważne, gdyż początki każdej organizacji wiążą się z znacznymi kosztami administracyjnymi.

 

"Osiemnastka w sieci - porozumienie inkubatorów organizacji pozarządowych" jest już trzecim projektem CRIS nagrodzonym grantem w ostatnich dniach. Wcześniej uznanie komisji grantowej zdobyły inicjatywy CRIS rozwijające przedsiębiorczość w środowisku akademickim: "Akademik - młody przedsiębiorca" i "Naukowiec przedsiębiorcą?". Projekty te będą realizowane w Rybniku, Sosnowcu, Katowicach, Wodzisławiu, Jastrzębiu i Raciborzu.


Źródło: CRISPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-07-10

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
(Abraham Lincoln)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt