Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Jesień Linuksowa ponownie w Stodołach


Ruszyły zapisy na tegoroczną konferencję sympatyków Wolnego Oprogramowania - Jesień Linuksową 2008.Impreza odbędzie się w dniach od 26 do 28 września w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Stodoły" nad Zalewem Rybnickim.

  

W programie znajdą się prelekcje, dyskusje panelowe, warsztaty, spotkania towarzyskie oraz elementy rozrywkowe. Celem organizatorów - stowarzyszenia Polska Grupa Użytkowników Linuxa (PLUG, http://www.linux.org.pl/) - jest stworzenie warunków do spotkania się ludzi związanych ze środowiskiem Wolnego Oprogramowania, umożliwienie im nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, pomysłów i planów na przyszłość.


W tym roku imprezie towarzyszył będzie cykl otwartych wykładów na terenie Politechniki Śląskiej w Rybniku, który rozpocznie się w piątek, 26 września rano. Pomysł wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które chciałyby poznać tematykę Jesieni a z różnych przyczyn nie mogą być na niej obecne. Wykłady otwarte nie wymagają rejestracji ani opłat, wystarczy po prostu przyjść.


Konferencja zapowiada się ciekawie. Wsparcie sponsorskie, oprócz takich gigantów jak Google czy IBM, zapewni największy państwowy beneficjent Wolnego Oprogramowania - Narodowe Archiwum Cyfrowe, część Archiwów Państwowych. Jego przedstawiciele opowiedzą o tym, jak powstaje ZoSIA (Zintegrowany System Informacji Archiwalnej), pierwszy na taką skalę wolnodostępny program w administracji. Na uwagę zasługują też inne prelekcje, w tym ta, dotycząca wdrażania SEKAP-u "od kuchni", tworzenia prezentacji trójwymiarowych czy programowania urządzeń przenośnych.
W ośrodku Stodoły do obsadzenia jest niewiele ponad dziewięćdziesiąt miejsc. Warto pomyśleć o rejestracji już teraz, bo ceny - jak zwykle na konferencjach organizowanych przez PLUG - będą rosły w miarę upływu czasu.

 

Po raz pierwszy Jesień odbyła się w październiku 2003 roku. Wtedy wspólnymi siłami przygotowały ją Krakowska i Śląska Grupy Użytkowników Linuksa, pod czujnym okiem i patronatem PLUG-u. W 2006 roku nastąpiła drobna zmiana organizatorów i oddział krakowski ustąpił miejsca grupie wrocławskiej. Obecnie Ślązacy już po raz drugi, w tym samym ośrodku, podejmą się samodzielnego przygotowania imprezy. Grupie organizacyjnej spotkania przewodzi wiceprezes PLUG, Dariusz Grzesista - rybniczanin, twórca i redaktor pierwszego w mieście portalu dzielnicowego http://smolna.rybnik.pl.
Szczegóły na temat imprezy oraz zapisy on-line dostępne są w internecie pod adresem http://jesien.linux.org.pl/ .Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2008-07-14

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Można nabierać cały świat jakiś czas i kilka osób cały czas, ale nie można nabierać wszystkich ciągle.
(Abraham Lincoln)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt