Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Będzie klasa policyjna


W piątek, 20 marca, podczas otwarcia Regionalnych Targów Edukacyjnych, podpisane zostało porozumienie miasta z Komendą Miejską Policji w Rybniku, dotyczące wdrożenia innowacji w zakresie bezpieczeństwa publicznego.Porozumienie podpisane zostało przez Prezydenta Miasta Rybnika Adama Fudalego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku insp. Krzysztofa Sowulę.


Projekt realizowany będzie w VII Liceum Ogólnokształcącym w ZS Nr 5 w Rybniku w okresie od 1 września br. do końca roku szkolnego 2011/2012 tj. w ciągu trzyletniego cyklu edukacyjnego.


Nowatorskie rozwiązania programowe prowadzone będą dwutorowo: z jednej strony rozszerzony zostanie program nauczania takich przedmiotów jak wiedza o społeczeństwie, język angielski i geografia, o dodatkowe treści wykraczające poza podstawę programową a związane z podstawami prawa, kryminologii, etyki zawodowej, topografii oraz podstawową terminologią policyjną w języku angielskim. Z drugiej strony, w ramach koła „patriotyczno-obronnego” i koła „bezpieczeństwo publiczne” wprowadzone zostaną dodatkowe wiadomości i umiejętności z zakresu zasad bezpieczeństwa i porządku publicznego, zasad służby w policji, jej struktury i ustawowych obowiązków, zasad odpowiedzialności za przestępstwa i wykroczenia oraz wybranych zagadnień samoobrony.

 

Zajęcia prowadzone będą przez pracownika policji o pełnych kwalifikacjach pedagogicznych. Organizowane będą warsztaty i prelekcje, zajęcia praktyczne w terenie, wycieczki do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz Szkoły Policji w Katowicach a także obozy szkoleniowe. Planuje się również udział młodzieży w konkursach i akcjach związanych z bezpieczeństwem publicznym, a także współpracę z innymi szkołami w kraju o podobnym charakterze.

 

Nie wszyscy absolwenci klasy potocznie zwanej „klasą policyjną” muszą w przyszłości pracować w policji, czy studiować w wyższych szkołach policyjnych – zapewne jednak staną się potencjalnymi kandydatami do tej służby.

 

Idea opracowania i wdrożenia innowacji stanowi odpowiedź na aktualne zapotrzebowanie społeczne – coraz więcej przypadków nieznajomości i łamania przepisów prawa, niska świadomość obywatelska oraz nieumiejętność racjonalnego wykorzystania czasu wolnego przez liczne grupy młodzieży. Dodatkowo praca w różnego rodzaju służbach mundurowych wydaje się ciekawą alternatywą dla młodych ludzi, zwłaszcza mając na uwadze kryzys gospodarczy.

 
Fot. K. Jaroch
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2009-03-20

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego, nie znając wartości niczego.
Oscar Wilde

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt